سفر زائران به عراق بدون اخذ ویزا ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: سفر زائران به عراق بدون اخذ ویزا ممنوع است و تأکید می‌کنیم زائران با احترام به حاکمیت دولت عراق با دریافت روادید رسمی عازم مراسم اربعین شوند.

 

 

 

به گزارش شرق 24، مهرداد ابراهیمی در جمع اصحاب رسانه بابیان اینکه تردد در مرزها و ورود به کشور عراق بدون مجوزهای قانونی مجازات حبس از 6 ماه تا 3 سال در پی دارد، اظهار داشت: انجام کار غیرقانونی غیرشرعی است، بنابراین زائران این سفر معنوی با رعایت معیارهای قانونی و شرعی خود را زیر سؤال نبرند و از سفر بدون ویزا خودداری کنند.

 وی بابیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود حدود ۹ هزار زائر اربعین از استان در کربلای معلّی حضور یابند، افزود: امسال تاکنون پنج هزار و ۳۷۱ نفر زائر در سامانه ثبت‌نام کردند که  برای بیش از چهار هزار و ۵۰۳ نفر ویزا صادرشده است.

وی افزود: سال گذشته حدود  هفت هزار و ۸۰۰ زائر از خراسان شمالی در مراسم اربعین حسینی حضور داشتند.

ابراهیمی تصریح کرد: امسال مرز چزابه در استان خوزستان برای تردد زائران خراسان شمالی در اربعین تعیین‌شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف توسط دستگاه‌های مختلف در ستاد هماهنگی اربعین حسینی در استان برگزارشده است، خاطرنشان کرد: هماهنگی و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است و  امکانات و نیروهای بهداشتی و درمانی برای استقرار در موکب‌های خراسان شمالی نیز پیش‌بینی‌شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: امسال یک موکب در مرز مهران برای تغذیه و اسکان روزانه 5 هزار نفر و ۲ موکب هم در کربلا برای خدمت‌رسانی به همین تعداد زائر خراسان شمالی در ایام اربعین برپا می‌شود.

ابراهیمی بابیان اینکه مردم که متقاضی کمک و دادن نذورات به موکب‌ها هستند، تصریح کرد: شماره‌حساب‌های دریافت کمک‌های مردمی و نذورات برای موکب‌های استان را شماره‌حساب 43104078700.1 بانک انصار به شماره کارت 6273811074394765 برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به موکب مستقر در کربلا و شماره‌حساب 431342165061 بانک انصار با شماره کارت 6273811093042056 برای موکب مستقر در مرز مهران است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بابیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰ میلیون نفر زائر از سراسر جهان در این مراسم حضور یابند، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا این مراسم با حفظ اصالت فرهنگ ارزشی و اصیل اسلامی این مراسم برگزار شود.

نظرات

ارسال نظر