مردم شیروان موضوع کمبود آب را جدی بگیرند

فرماندار شهرستان شیروان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی در مناطق خشک خراسان شمالی و مخصوصا شیروان از مردم خواست تا نسبت به مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشند.

به گزارش شرق 24، امین رضا مرآتی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: با توجه به کمبود جدی آب ذخیره شده در پشت سدبارزو، آب خروجی سد نیز چندی پیش قطع شد و آب شرب شهر شیروان نیز در حال حاضر از طریق 16 چاه حفر شده در منطقه تامین می شود.
وی تصریح کرد: مردم با صرفه‌جویی در مصرف آب می توانند از بروز مشکلات در اینده جلوگیری کنند و انشالله بتوانیم با مدیريت مصرف آب، بحران ها را تا رسیدن به شرایط مطلوب پشت سر بگذاریم.
نماینده عالی دولت در شیروان افزود: کاهش چشمگیر نزولات آسمانی در فصل بهار موجب شد تا آب ورودی و ذخیره پشت سد به شدت کاهش یابد و هم‌اکنون بنا به نیاز سازه سد به وجود میزان معینی آب در پشت سد، دستور جلوگیری از هرگونه استفاده آب سد صادر شده است.
مرآتی همچنین با اشاره به خشکسالی‌های متوالی سال‌های اخیر و تأثیر آن بر منابع آبی استان و شهرستان ، تنها راه برون‌رفت از مشکلات فعلی در حوزه‌ آب‌رسانی را فعالیت‌های مؤثر فرهنگی عنوان و تأکید کرد: شکی نیست که دیگر جستجو و کنکاش برای پیدا کردن منابع جدید آب نه آسان و نه مقرون‌به‌صرفه است ، بنابراین باید با رویکرد فرهنگی که همان مدیریت مصرف و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و استفاده از تكنولوژي هاي نو در مصرف آب در حوزه هاي مختلف از جمله در بخش كشاورزي و آب شرب است به مقابله با بحران کم‌آبی بپردازیم.
وی گفت: بحران آب ، چالشی است که در حال حاضر گریبان‌گیر توسعه کشور گردیده و عواقب ناشی از آن، بازخوردها و عوارض اجتماعی، اقتصادی، محیط زیستی بسیاری را به همراه خواهد داشت.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر