فراهم سازی مقدمات برای تاسیس کارخانه لاستیک سازی بارز در  خراسان شمالی

 تازه ترین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان حامل خبرهای خوشی بود که از جمله آن فراهم سازی مقدمات لازم برای تاسیس کارخانه لاستیک سازی بارز در شهرستان اسفراین با سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی هزار نفری بود.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مقام ارشد استان در این نشست گفت: مقدمات کار تاسیس کارخانه لاستیک سازی بارز در  اسفراین انجام و زمین مورد نیاز سرمایه گذاری در شهرک صنعتی این شهرستان واگذار شده است و امیدواریم و به زودی شاهد انتقال تجهیزات و ساخت واحدهای این کارخانه در اسفراین باشیم.

محمد رضا صالحی با بیان اینکه حدود 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای انجام این اقدام لازم است، افزود: با بهره برداری از این کارخانه برای 1000 نفر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

وی افزود: همکاری و همیاری همگانی برای راه اندازی و به ثمر نشستن هرچه سریعتر این سرمایه گذاری موجب ایجاد اطمینان خاطر درسرمایه گذاران داخلی و خارجی می شود.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران با احساس این که سرعت روند انجام فعالیت ها و اقدامات لازم سرمایه گذاری از سوی استان بالاست، رغبت و تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در این استان خواهند داشت.

آماده سازی نقشه جامع سرمایه گذاری و راه اندازی سامانه آن از دیگر خبرهای خوش این نشست بود که صالحی در این مورد گفت: نقشه جامع سرمایه گذاری با ارائه اطلاعاتی همچون زیر ساخت های موجود در هر منطقه و معرفی فرصت های سرمایه گذاری دست مدیران را برای مباحث مرتبط با سرمایه گذاری بازتر می کند.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر این که حفظ و به روزرسانی سامانه نقشه جامع سرمایه گذاری مهم تر از ایجاد آن است، گفت: اطلاعاتی که در این سامانه بارگذاری می شود برای توسعه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران مختلف بسیار مهم است و بنابراین باید تغییرات احتمالی در سریع ترین زمان ممکن وارد سامانه شود.

صالحی افزود: در دسترسی ها فردی حق اصلاح و تغییر در اطلاعات را نداشته باشد و تنها دبیرخانه مجاز به انجام این کار باشد.

وی مطرح کرد: برای تکمیل تعداد کاربرانی که به سامانه دسترسی خواهند داشت باید با مرور زمان و رعایت مباحث امنیتی افزایش یابد، زیرا سطح دسترسی به اطلاعات سامانه نباید صرفا در مراحل ستادی باقی بماند و باید برای بخش های اجرایی نیز قابل دسترس باشد.

صالحی ادامه داد: در بخش های اجرایی دستگاه ها افرادی که تمایل به دسترسی این اطلاعات دارند باید به دبیرخانه معرفی و دبیرخانه با نگاه امنیتی درخواست آنان را بررسی نمایند.

وی با بیان این که سطح دسترسی افراد در سطوح مختلف نیز باید مشخص باشد، تصریح کرد: به عنوان مثال فرمانداران، مدیران بخشی، مرکز خدمات سرمایه گذاری و دیگر کاربران باید بدانند، به چه میزان از سطح اطلاعات دسترسی خواهند داشت.

صالحی هم چنین به آمادگی لازم استان جهت اختصاص اعتبار برای تسهیل در روند صدور مجوزها اشاره داشت.

وی در ادامه خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: طی 15 روز آینده تمامی موافقت نامه های مربوط به طرح های عمرانی با سازمان برنامه و بودجه جهت درخواست وجه از خزانه تنظیم شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر