مناسب سازی اتوبوس های شهری برای معلولان

در نشست ستاد استانی مناسب سازی معابر و اماکن که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی بر گزار شد، بر مناسب سازی فضاهای تردد معلولان در فضاهای شهری و ادارات و نیز وسایل حمل و نقل عمومی تاکید شد.

 

 به گزارش شرق 24، محمدحسین علی نیا در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی باید به مقوله مناسب سازی و پیاده رو سازی اهتمام ویژه ای داشته باشند و باید وظیفه خود را نسبت به این افراد تمام و کمال ادا کنیم.

وی با بیان اینکه به زودی بازدیدی از مکان های مناسب سازی شده انجام می گیرد، افزود:مناسب سازی فضاهای شهری به ویژه تأکید و توجه به پیاده روسازی مقوله ای جدی است که در زندگی افراد معلول و حتی تمام شهروندان تاثیر مستقیم خواهد داشت.

علی نیا خاطرنشان کرد:برای اجرای مبلمان شهری ویژه همه مردم نه فقط معلولین باید یکپارچگی بین دستگاه‌ها و قوانین و ضوابط وجود داشته باشد.

گفتنی است:در این ستاد گزارش هایی از سوی شهرداری بجنورد، اسفراین و شیروان در ارتباط با آخرین اقدامات در خصوص مناسب سازی معابر و ساختمان های عمومی و فضاهای شهری ارائه و مقرر شد در چندین دستگاه اتوبوس در شهرستان های یاد شده مناسب سازی انجام شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر