صنعت آی تی زمینه ساز اشتغال بانوان است

  معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت تدبیر و امید به توسعه خدمات الکترونیک و آی تی اهتمام ویژه دارد.

 

 به گزارش شرق 24، معصومه ابتکار در آیین گشایش سومین نمایشگاه الکامپ خراسان شمالی اظهارداشت: تقویت زیرساخت های اینترنتی، از صنعت فناوری اطلاعات و حوزه های مرتبط آن به عنوان یکی از حوزه های اصلی اشتغال زایی به ویژه برای بانوان تحصیل کرده است.

 ابتکار تصریح کرد: توسعه دولت الکترونیک به ایجاد فرصت های برابر در جامعه کمک می کند بلکه فرصت های شغلی زیادی برای بانوان هم فراهم کرده است و از زیرساخت های اصلی توسعه کشور محسوب می شود.

وی از صنعت فناوری اطلاعات و نمایشگاه الکامپ به عنوان صنعت و نمایشگاه سبز یاد کرد و افزود: توجه به این مقوله و تقویت برنامه های این حوزه می تواند در توسعه پایدار و بهبود شرایط شکننده محیط زیست کمک های شایان توجهی داشته باشد.

وی گفت: فناوری اطلاعات و صنایع وابسته آن یکی از مسیرهای اصلی دستیابی به رشد اقتصادی کشور با حداقل آسیب های زیست محیطی است و این صنعت دوستدار محیط زیست و کمترین آسیب به محیط زیست را در بر دارد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به نرخ بالای بیکاری زنان به نسبت مردان خاطرنشان کرد: یکی از عرصه های مهم سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی برای اشتغال بانوان حوزه فناوری اطلاعات است به همین دلیل آموزش و توان افزایی زنان به ویژه بانوان تحصیل کرده است.

وی ادامه داد: توسعه مشاغل خانگی و خانوادگی در حوزه آی تی و آی سی تی و سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در حوزه مدیریت پسماندهای الکترونیک هم موضوع مهم است که باید توجه شود.

 وی گفت: با توجه به حجم روزافزون پسماندهای الکترونیک سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در صنعت ارزشمند بازیافت ضروری است.

 توسعه تجارت در حوزه فناوری نیاز جامعه امروز است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز گفت: توسعه تجارت و تقویت ارتباط تجاری میان مردم و بازار در حوزه فناوری و الکترونیک نیاز جامعه امروز است.

محمود دلپسند اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه الکامپ در پنج سال پیش متوقف شده بود و این سومین دوره از نمایشگاه است که در استان برگزار می شود.

وی افزود: نمایشگاه الکامپ فرصتی برای معرفی صنایع مرتبط با الکترونیک و رایانه و دستاوردهای صنایع این حوزه است.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا از ظرفیت های تمام استان ها در این نمایشگاه استفاده شود افزود: این نمایشگاه در 2 سالن دایر شده است و آخرین تجهیزات و دستاوردهای روز دنیا در حوزه الکترونیک را عرضه می کند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی خاطر نشان کرد: 80 درصد از 70 غرفه این نمایشگاه در اختیار بخش خصوصی و مابقی در اختیار بخش دولتی است.

دلپسند گفت: یکی از اهداف نمایشگاه الکامپ معرفی و عرضه محصولات حوزه صنایع الکترونیک و کامپیوتر و رونق بازار کسب و کار الکترونیک و فناوری اطلاعات است.

وی افزود: آموزش در این حوزه نیز از برنامه های این نمایشگاه است و هر روز چهار دوره آموزشی در این نمایشگاه برگزار می شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: رونق ایجاد کسب و کارهای جدید و استارت آپ ها از اهداف دیگر این نمایشگاه است.

سومین نمایش الکامپ در بجنورد دیروزآغاز به کار کرده است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه جاری ادامه دارد.

علاقه مندان از ساعت 15 تا 21 می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه های دائمی بجنورد مراجعه کنند.

نظرات

ارسال نظر