اختصاص 1.5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه طرح های اشتغال روستایی و عشایر | پایگاه اطلاع رسانی شرق 24
 • |
 • شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹

 • |
 • 13 ربيع ثاني 1442

 • |
 • 2020/11/28

 • معاون رئیس جمهور در امور زنان :

  اختصاص 1.5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه طرح های اشتغال روستایی و عشایر

  اختصاص 1.5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه طرح های اشتغال روستایی و عشایر

  معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و  خانواده گفت: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغال روستایی و عشایر اختصاص یافته است.

   

   به گزارش شرق 24، معصومه ابتکار در نشست شورای اداری خراسان شمالی با بیان اینکه پیگیر هستیم تا استان خراسان شمالی نیز سهم قابل توجهی از این اعتبار صندوق توسعه ملی داشته باشد، اظهارداشت: امور زنان یک امر فرابخشی است و همه دستگاه ها باید از این برنامه حمایت کنند، باید همه بتوانند از فرصت های برابر برای پیشرفت و تعالی استفاده کنند.

  ابتکار  با اشاره ای به دختران بازمانده از تحصیل، گفت: در استان های مرزی این مشکل مشاهده می شود، به هر دلیلی که از جمله فرهنگی، اقتصادی و قومیتی دختران از تحصیل باز می مانند باید تلاش شود تا این مشکل حل شود.

  معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه بیکاری زنان تحصیل کرده بیش از مردان است، گفت: زنان تحصیل کرده سرمایه ملی هستند باید از توانمندی و ظرفیت آنان استفاده کرد.

  وی افزود: دستگاه های مربوطه باید در این راستا تلاش کنند تا این قشر بیشتر آسیب نبینند.

  اختصاص ۳۰ درصد پست های مدیریتی به زنان توانمند

   معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: هدفگذاری شورای عالی اداری کشور بهره مندی ۳۰ درصدی از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی تا پایان دولت دوازدهم است.

  وی افزود: در برنامه ششم توسعه بر ایجاد نگاهی متعادل به زنان و مردان برای ایجاد فرصت های برابر و رشد و تعالی آنان در جامعه تاکید شده است.

  ابتکار با بیان اینکه ارزیابی نتایج طرح های توسعه ای بر وضعیت زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه تاکید شده است، خاطرنشان کرد: طرح توان افزایی زنان روستایی برای تولید محصولات سالم و ارگانیک با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می شود.

  افزایش نقش زنان در مناصب مدیریتی در استان

  استاندار خراسان شمالی گفت: افزایش نقش زنان در مناصب مدیریتی در استان مورد تاکید است.

  محمدرضا صالحی نیز در این جلسه گفت: مقرر شده است تا برای ایجاد اشتغال پایدار از انرژی خورشیدی استفاده شود و مقرر شده است تا ۲۰۰۰ هزار پنل خورشیدی برای خانواده های عشایر در استان نصب شود.

  صالحی با بیان اینکه در حال حاضر اجرای ۳۰ مگاوات نیروگاه در استان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا قبل از دهه فجر شاهد افتتاح آن باشیم.

  وی افزود: با توجه به این که موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی از سوی مقام معظم رهبری برای اولین بار در خراسان شمالی مطرح شد، این استان از آمادگی کامل برای تبدیل شدن به استان پایلوت در برگزاری نشست های طرح ملی گفت و گوی خانواده برخوردار است.

  صالحی افزود: در حال حاضر برای ایجاد اشتغال توزیع پنل ها در بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در استان انجام شده است که در ایجاد اشتغال و درآمد پایدار موثر است.

   نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز این نشست گفت:اخلاق نیکو، حلم و بردباری، نیکوکاری و رعایت انصاف وعدالت چهار اصل موردتوجه اسلام در خانواده است.

   حجت الاسلام یعقوبی افزود: ایجاد اشتغال خرد خانگی یکی از ظرفیت های مهم در استان است که باید توجه شود.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر استفاده  نادرست از فضای مجازی توسط خانواده ها فرزندان باید نظارت شود.
  انتهای پیام/


  پر بازدید ها

  اخبار کرونا