ثبت نام ۸۵۴۲ زائر از استان برای شرکت در مراسم اربعین

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی گفت: تاکنون هشت هزار و ۵۴۲ نفر در سامانه سماح برای حضور در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی، ثبت‌نام کرده‌اند.

 

 

محمدباقر قاصری در گفت و گو با خبرنگار شرق 24، اظهارداشت: از این میزان زائر ثبت نام شده، تاکنون برای هشت هزار و ۲۵۷ ویزا برای سفر به عراق برای حضور در اربعین حسینی صادر شده است.

قاصری افزود: همچنین تاکنون ویزای ۶ هزار و ۸۸۷ نفر از زائران به آنان تحویل داده‌ شده است و ویزای یک هزار و ۳۷۰ نفر دیگر نیز به‌زودی تحویل داده می‌شود.

وی با تاکید به اینکه زائران بدون دریافت مدارک مورد نیاز قانونی به مرزها مراجعه نکنند از خروج زائران در مرزها بدون داشتن ویزا جلوگیری می شود، خاطرنشان کرد: تنها راه دریافت ویزا، ثبت‌نام در  این سامانه و دفاتر مجاز خدماتی است.

قاصری بابیان اینکه سال گذشته برای هفت هزار و۸۰۰ زائر خراسان شمالی ویزا صادرشده بود، افزود: پیش بینی می شود امسال ۱۰ هزار زائر از استان در این مراسم حضور یابند و افزایش ۱۰ درصدی زائران اربعین را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امسال مرز عبور زائران استان برای مراسم پیاده‌روی اربعین، مرز چذابه است و حداقل اعتبار گذرنامه زائران برای دریافت ویزای اربعین بجای سه ماه است.

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی افزود: افرادی که تمایل به حضور در مراسم اربعین را دارند ثبت نام و تکمیل مدارک خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر