3560 زائر اربعین حسینی خراسان شمالی به مرز چذابه منتقل شدند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: تاکنون 3 هزار و 560 زائر اربعین حسینی از این استان توسط حمل‌ونقل عمومی به مرز چذابه منتقل شدند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، علی‌اصغر بدیعی مقدم بابیان اینکه مرز چذابه، به‌عنوان مرز خروجی زائران اربعین حسینی (ع) این استان تعیین‌شده است افزود: این زائران توسط 85 دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی شامل 79 دستگاه اتوبوس و 6 دستگاه مینی‌بوس به مرز چذابه جابه‌جاشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سه هزار و 450 زائر توسط اتوبوس و 110 نفر توسط مینی‌بوس به مرز منتقل‌شده‌اند.

بدیعی مقدم افزود: این استان آمادگی دارد تا از تمام ظرفیت‌ها برای انتقال زائران به مرز و خدمات‌رسانی به آنان استفاده کند و در صورت نیاز، ناوگان موردنیاز از سایر استان‌ها تأمین می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی درباره نرخ جابه‌جایی زائران اربعین حسینی (ع) گفت: به علت یکسرخالی بودن ناوگان در هنگام بازگشت، شرکت‌های مسافری مجاز هستند تا 2 برابر نرخ جابه‌جایی را از زائران دریافت کنند.

وی افزود: در این استان 30 درصد از نرخ سفر بازگشت، به زائران تخفیف داده‌شده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای خراسان شمالی در سال گذشته چهار هزار و 400 زائر اربعین برای شرکت در همایش پیاده‌روی با 120 دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی از استان به مرز منتقل و خدمات‌رسانی شدند.

نظرات

ارسال نظر