آمادگی خراسان شمالی برای کمک به شورای فرهنگ عمومی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی

  استاندار خراسان شمالی در دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از آمادگی این استان برای تحول‌آفرینی و پیشبرد برنامه‌ها و رویکرد جدید این شورا خبر داد و گفت: این استان هم‌چنین آمادگی دارد پایلوت ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی در کشور باشد.

 

 به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی بابیان این‌که در حوزه فرهنگ، ایجاد ممنوعیت‌های مداوم به‌هیچ‌وجه ثمربخش نیست، اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه‌های گوناگون برای ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی را یادآور شد و تصریح کرد: رویکرد جدید شورای فرهنگ عمومی در ترویج فرهنگ کار، تعاون، مدیریت مصرف و نظایر آن ازجمله تحکیم بنیان خانواده، در خراسان شمالی نیز به‌طورجدی حمایت خواهد شد.

وی با قدردانی از نقش‌آفرینی امامان جمعه و جماعات، نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها در ترویج مباحث فرهنگ اسلامی و ایرانی، به آمار 2.5 درصدی افزایش ازدواج و 2.2 درصدی کاهش طلاق در استان طی 7 ماه امسال اشاره کرد و افزود: ضمن حمایت جدی از توسعه فضاهای فرهنگی و برگزاری رویدادهای مرتبط مثل تئاتر و نمایشنامه‌نویسی رضوی، نمایشگاه‌های کتاب و امثال آن‌ها، طرح هر روستا یک کتابخانه را نیز در نظر داریم تا به کمک خیران و واقفان، گسترش هر چه بیشتر فرهنگ کتاب‌خوانی را در روستاها شاهد باشیم.

وی با اذعان به وجود شکاف تاریخی توسعه‌ای بین خراسان شمالی با دیگر استان‌ها ابراز امیدواری کرد: با توجه به همکاری خوب مدیران سطوح ملی در ارتقای اعتبارات عمرانی و جاری این استان و تکمیل زیرساخت‌ها، رشد و توسعه همه‌جانبه این خطه را طی سال‌های آتی شاهد باشیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این دیدار از مشی اعتدال‌گرا و نگاه جامع استاندار خراسان شمالی به‌عنوان برقرارکننده فضای آرامش، همدلی و وفاق در این استان و زمینه‌ساز رشد و توسعه این خطه یادکرد.

محمدرضا والی زاده هم‌چنین گفت: در شورای فرهنگ عمومی به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که 31 سال پس از تأسیس این شورا نیاز است بر مباحث کلی و اساسی‌تری مثل ترویج فرهنگ کار و تلاش، اقتصاد مقاومتی، مدیریت مصرف آب و انرژی، مصرف کالای ایرانی و بهبود کیفیت کالاهای ساخت ایران متمرکز شویم.

وی تحول در حوزه فرهنگ عمومی و خروج از دستور کارهای کلیشه‌ای و روزمره را مستلزم تعریف برنامه‌های مشترک شورای فرهنگ عمومی با دیگر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها دانست و از اجرای برنامه‌های راهبردی متناسب با رویکرد جدید این شورا خبر داد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر