نخستین مجوز خانه مسافر در خراسان شمالی صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی گفت: در راستای تقویت و ارتقاء جایگاه گردشگری استان به لحاظ کمی و کیفی و همچنین ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی ساماندهی طرح خانه مسافر در استان در دستور کار قرار گرفت.

 

 

به گزارش شرق 24، محمد سویدانلوئی اظهار داشت: بدین منظور یکی از دغدغه‌های مهم مسئولین طی چند سال اخیر ساماندهی خانه مسافر بوده است که به دلیل نبود یک دستورالعمل واحد قادر به تأمین خواسته‌ها به نحو دقیق و اصولی نبودیم که به حمد ا...با پیگیری به‌عمل‌آمده دستورالعمل ساماندهی و مدیریت خانه مسافر توسط سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری کشور تهیه و به استان‌ها ابلاغ شد.

 وی گفت: در این استان نیز موضوع خانه مسافر به جد در حال پیگیری است که خوشبختانه اولین مجوز خانه مسافر به نام خانه مسافر حاج حسین در شهرستان اسفراین صادر شد.

سویدانلویی افزود: بدین منظور مقرر شد تا در اماکن مستعد اقامت مسافربر اساس دستورالعمل جدید پروانه بهره‌برداری صادر گردد.

 وی به آن دسته از متقاضیان که قصد بهره‌برداری از منزل مسکونی خود را جهت اقامت مسافران دارند خواست تا با مراجعه به معاونت گردشگری این اداره کل و یا مراجعه به سایت www.khaneh-mosafer.ir یا نسبت به تشکیل پرونده و دریافت مجوز قانونی اقدام نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی همچین گفت: در نظر داریم تا بعد از صدور مجوزهای لازم در طرح خانه مسافر با پدیده افراد کارتن به دست که به‌صورت غیر مجار اقدام به اسکان مسافران می‌کنند برخورد نمائیم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر