اصلاح جامعه بدون اراده جمعی امکان‌پذیر نیست

   نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: تعمیم روحیه همه با هم بودن در روند فعالیت‌ها بسیار اثربخش است و اصلاح جامعه و فرهنگ عمومی بدون اراده جمعی امکان‌پذیر نیست.

 

به گزارش شرق 24، حجت‌الاسلام یعقوبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با محوریت سبک زندگی اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: اصلاح جامعه درگرو تبیین عزم و اراده جمعی است و عزم ملی برای انجام کارهای بزرگ، اعجاز می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یعقوبی با تأکید بر تقویت کار تیمی و اجتماع اراده، گفت: یکی از رسالت‌های شورای فرهنگ عمومی تقویت حس همه با هم اندیشیدن و کارکردن است.

وی تصریح کرد: یکی از آفت‌های فرهنگ عمومی پرهیز از کار دسته‌جمعی است.

 امام‌جمعه بجنورد با مهم خواندن مقوله فرهنگ، فرهنگ عمومی را جان‌مایه انقلاب دانست و بر سرمایه‌گذاری در این زمینه تأکید کرد.

وی گفت: باید در مجلس و برنامه‌وبودجه و در سطح کلان کشور بودجه خاصی را برای شورای فرهنگ عمومی در نظر بگیریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم و عزم جمعی در اصلاح فرهنگ عمومی می‌توان زودتر به نتیجه رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان مشکل اصلی شورای فرهنگ عمومی را ضعیف بودن ضمانت اجرایی در شورا عنوان کرد و گفت: این مسئله باید در شورای فرهنگ عمومی کشور برطرف و به مقوله اجرا توجه شود تا بدانیم مصوباتی که در استان‌ها بومی‌سازی می‌شود چگونه و چه کسی باید آن را به مرحله اجرا بگذارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این جلسه گفت: فرهنگ کار و سخت‌کوشی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

موالی زاده افزود: فرهنگ استکبارستیزی و فرهنگ مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی و اجتماعی، بعد از انقلاب اسلامی در کشور ما نهادینه شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به‌ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در جامعه، گفت: تشریفات زاید در مراسم ازدواج، انجام اقدامات فرهنگی کم محتوا و فرهنگ کسب منفعت شخصی، از آسیب‌های موجود در فرهنگ عمومی کشور است که باید اصلاح شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر