صدور 10 گواهینامه شاخص مصرف انرژی برای واحدهای تولیدی انرژی بر

  شرکت‌های پتروشیمی خراسان، سیمان بجنورد، مجتمع صنعتی فولاد اسفراین و کارخانه قند شیروان، موفق به دریافت گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی در سال جاری شدند.

 

به گزارش شرق 24 از این تعداد، پنج پروانه مربوط به شرکت پتروشیمی بجنورد، سه پروانه به مجتمع صنعتی فولاد اسفراین، یک پروانه شرکت سیمان بجنورد و یک پروانه هم توسط واحد تولیدی قند شیروان اخذشده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به افزایش چشمگیر هزینه انرژی در دنیا، محدودیت منابع فسیلی، رشد بالای مصرف سرانه انواع انرژی در کشور، حذف یارانه انرژی و به‌خصوص عدم کارایی فنی و اقتصادی مصرف انرژی در اغلب صنایع، بر مدیریت مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری انرژی تأکید می‌شود، بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی علاوه بر بالا بردن ظرفیت تولید تأثیر بسزایی در حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از آلایندگی‌ها دارد.

با توجه به لازم‌الاجرا بودن مفاد آیین‌نامه‌های اجرایی ابلاغ‌شده برنامه پنجم توسعه و آیین‌نامه اجرایی مربوطه، به استناد ماده 26 قانون اصلاح الگوی مصرف و نقش سازمان ملی استاندارد ایران به‌عنوان مرجع صدور استانداردهای معیار مصرف انرژی، از واحدهای تولیدی انرژی بر، خواسته‌شده است تا هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی اقدام کنند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر