ویژه برنامه های یادبود قربانیان سوانح ترافیکی در خراسان شمالی برگزار می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از برگزاری یادبود قربانیان سوانح ترافیکی از ۲۹ آبان ماه تا یکم آذرماه در این استان خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدحسین علی نیا در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه های استان اظهار داشت:در راستای تلاش برای ترویج فرهنگ ترافیک و کاهش سوانح و حوادث ترافیکی یادبود قربانیان سوانح ترافیکی برگزار می شود.
وی افزود:برای کاهش آمار قربانیان سوانح ترافیکی باید از مسیر فرهنگ سازی، ارتقای آگاهی های عمومی، حساس سازی مردم و تلاش برای ارتقای سطح ایمنی معابر و خودروها اقدام کرد.
علی نیا تصریح کرد:باید برگزاری یابود قربانیان سوانح ترافیکی بسیار تاثیر گذار و عمیق باشد تا مردم بدانند با رعایت نکردن  قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با چه حوادث تلخی روبه رو خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد:باید تمام دستگاه های اجرایی دخیل در امر برگزاری این یادبود از امکانات، توان ، ظرفیت و تجهیزات خود استفاده کنند. وی افزود:در ارتباط با عامل انسانی دخیل در تصادفات تاکنون آموزش و پرورش اقدامات خوبی هم در بحث کتب درسی و هم برنامه های فوق آموزشی برای دانش آموزان آغاز کرده است.
وی با تاکید بر این که باید تعداد پارک های ترافیک در هر شهرستان افزایش یابد، بیان کرد: با ایجاد و افزایش تعداد پارک های ترافیک، دانش آموزان می توانند با حضور میدانی و عملی خود تحت آموزش های بیشتری قرار گیرند.
علی نیا در بخش دیگر سخنان خود عامل اصلی بروز تصادفات را اجرانکردن قوانین و مقررات دانست و افزود: باید قانون قدرتمند باشد نه خود فرد. وی ادامه داد:هرچند در بحث فرهنگ سازی نیازمند کار آموزشی بلند مدتی هستیم اما در کنار این آموزش ها ، اعمال قانون باید به شدت و سختی انجام شود تا کاهش آمار سوانح را شاهد باشیم.
علی نیا اظهار داشت: هم چنین دستگاه های اجرایی متولی امر آموزش باید مباحث فرهنگ سازی را چهره به چهره برای مردم مطرح کنند.
در ادامه این جلسه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز اظهار داشت:برای برگزاری یابود قربانیان سوانح ترافیکی محور بجنورد به جنگل گلستان را در نظر گرفته ایم که در این مدت سه روز به طور شبانه روزی تمام مباحث مرتبط با عملیات راهداری و ایمنی را پیاده سازی خواهیم کرد.
بدیعی مقدم افزود:ارتقای ایمنی موتورسواران در محور مهمانک، برگزاری مراسم یابود قربانیان سوانح ترافیکی در روستاهای چمن بید و رباط قره بیل، ارسال بروشور در باب رعایت نکات ایمنی به تمام دستگاه های اجرایی، استفاده از ظرفیت جمعیت طرفداران ایمنی از اهم برنامه های این سه روز است.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر