واگذاری ساخت ۱۰۰واحد مسکونی در روستای زلزله‌زده غرب کشور به سپاه استان

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی گفت:طی زلزله اخیر در غرب کشور بیش از ۱۵ هزار واحد به‌صورت صد درصد تخریب شد که بازسازی و ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در روستای شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی کرمانشاه به سپاه و بسیجیان استان واگذارشده است.

 

 به گزارش شرق 24 سردار سید حسن مرتضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: درمجموع ساخت ۱۲ هزار واحد در مناطق زلزله‌زده به سپاه و بسیج واگذارشده است که ساخت واحدهای مسکونی در دورترین روستای شیخ صله در نقطه صفر مرزی با قریب به ۵۰۰ خانوار که ۱۰۰ واحد آن به‌طور کامل تخریب‌شده است و ساخت آن به سپاه خراسان شمالی واگذار شد.

سردار مرتضوی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و کمک تمام مسئولین و گروه‌های جهادی امیدواریم بازسازی این روستا، طی مدت سه‌ماهه انجام شود تا شرایط برای زندگی مردم این منطقه فراهم شود.

اجرای ۱۰۰۰ برنامه طی هفته بسیج در خراسان شمالی

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از اجرای ۱۰۰۰ برنامه در قالب ۷۵ عنوان، طی هفته بسیج در خراسان شمالی خبر داد.

سردار مرتضوی افزود: افتتاح ۱۵ پروژه اقتصاد مقاومتی، همایش هزارنفری دانشجویان بسیجی با عنوان انقلابیون جوان، همایش تبیین گفتمان مقاومت و بسیجیان و افتتاح ۱۵۰ طرح محرومیت‌زدایی بسیج بااعتبار یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، تجمع بزرگ بسیجیان به‌عنوان شکوه مقاومت پنجم آذرماه آینده هم‌زمان با سراسر کشور،برگزاری جشنواره ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای هفته بسیج در استان است.

آغاز طرح گشت‌های محله محور توسط سپاه

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی  از آغاز طرح گشت‌های محله محور به‌عنوان حماسه امنیت و به‌منظور مقابله با آسیب‌های اجتماعی هم خبر داد و گفت: در همین راستا طرح گشت‌های محله محور از پنجم آذر اجرایی و بسیجیان در کنار نیروی انتظامی به کمک ایجاد امنیت خواهند آمد.

 وی افزود: هماهنگی‌های لازم در اجرای این طرح انجام‌شده و  ۱۶ منطقه در استان نیز شناسایی‌شده است که سپاه در هفت منطقه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی مشارکت خواهد کرد.

بسیج استان بیش از ۳۵۰ هزار عضو دارد

سردار مرتضوی با اشاره به شمار بسیجیان استان هم گفت: ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی عضو اقشار مختلف بسیج هستند که از این تعداد ۱۱۰ هزار نفر آن خانم‌ها هستند.

وی تصریح کرد: امروز بسیج خاری در چشم دشمن است و بسیج همانند سد محکم در برابر نفوذ دشمن ایستاده است و با کسب موفقیت‌ها در تمام عرصه‌های جهانی روزبه‌روز به توانمندی آن افزوده می‌شود.

نظرات

ارسال نظر