دعوت استاندار خراسان شمالی  از روس ها برای سرمایه گذاری در استان

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد که در استان این آمادگی به‌طور کامل وجود دارد که برای آسان‌سازی روابط تجاری بخش خصوصی و هم چنین سرمایه‌گذاری شرکت‌های روسی در بخش‌های گوناگون به‌ویژه انرژی و کشاورزی اقدامات لازم در کوتاه‌ترین زمان پیگیری و عملیاتی شود.

 

 

به گزارش شرق 24محمدرضا صالحی در نشست نمایندگان یک شرکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری از فدراسیون روسیه، با اشاره به مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اظهار داشت: در خراسان شمالی این آمادگی به‌طور کامل وجود دارد که برای تسهیل روابط تجاری بخش خصوصی دو کشور و نیز سرمایه‌گذاری شرکت‌های روسی در بخش‌های گوناگون به‌ویژه انرژی و کشاورزی٬ اقدامات لازم در کوتاه‌ترین زمان پیگیری و عملیاتی شود.

استاندار خراسان‌شمالی با بیان اینکه خروج از خام‌سوزی یکی از سیاست‌های کلان است  از سرمایه‌گذاری شرکت‌های داخلی و خارجی در بخش سورتینگ، بسته‌بندی و بندسازی برای محصولات تولیدی استان استقبال کرد.

 وی افزود: برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی، تأمین زمین موردنیاز سرمایه‌گذاران و همچنین خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش اتفاقیه به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، رئیس ستاد سرمایه‌گذاری و اشتغال خراسان شمالی با اشاره به پیشینه شرکت روس و فعالیت‌های آن در حوزه نفت و گاز یادآور شد: در خراسان شمالی طرح‌هایی مرتبط با حوزه انرژی نظیر پالایشگاه GTL و توسعه صنایع بالادستی و پایین‌دستی پتروشیمی تعریف‌شده است.

صالحی  با بیان اینکه خراسان شمالی استانی بکر برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است، خواستار آن شد تا طرف روس با مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی این استان٬ نشست‌های کارشناسی برگزار و فرصت‌های توسعه مراودات تجاری و سرمایه‌گذاری را بررسی کند.
انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر