حرکت خودجوش فعالان فرهنگی و رسانه‌ای برای تقدیر از کشتی گیر قهرمان کشور/تاکنون چند سکه برای علیرضا کریمی جمع شده است؟

ما با بهانه های دم دستی و دروغین در مسابقات از رویارویی با حریف صهیونیستی امتناع کرده ایم و بعید است ناظران خارجی این مسئله را پای آرمان مبارزه با اسرائیل و آرمان آزادی قدس لحاظ کرده باشند. ما نیاز به یک پروتکل پذیرفته شده جهانی داریم تا ورزشمان در هیچ سطح ملی برای عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی دنبال بهانه های دروغین و یا باخت های تعمدی ناراحت کننده نباشد.

مسابقات کشتی آزاد امیدهای جهان چند روز قبل در لهستان برگزار شد. تیم ملی کشورمان نیز در این مسابقات حاضر شد و فارغ از نتیجه های فردی و تیمی اعضای تیم ملی کشورمان، یک حاشیه بزرگ در فضای مجازی بوجود آمد.

علیرضا کریمی کشتی‌گیر ایرانی درحالی که از حریف روس تبار خود جلو بود، با پیامی از سوی مربی خودش در کنار رینگ کشتی می شنود، نتیجه را به بصورت عمدی تغییر می دهد و به حریف روسش می بازد. مربی این ورزشکار در دقیقه پایانی بازی به او گفته بود: «علیرضا بباز».

ماجرا از این قرار بود که اگر علیرضا کریمی حریف روسش را می برد، در بازی بعد باید به مصاف حریفی از رژیم اشغالگر قدس می رفت. او بازی را باخت تا مقابل این حریف قرار نگیرد.

لحظات باخت تعمدی علیرضا کریمی، لحظات دردآوری برای مردم بود. کسی دوست ندارد هموطنش اینطور توسط یک حریف نه چندان قوی ضربه فنی شود. اما این باخت تعمدی به این خاطر بود که فدراسیون کشتی ما پاسخی برای عدم رویارویی با حریف صهیونیستی در مسابقات بین المللی ندارد. هیچ پروتکلی نوشته و امضا نشده که ایران در هیچ رویارویی ورزشی مقابل رژیم صهیونیستی قرار نخواهد گرفت. به همین خاطر است که هربار مربی ها و مسئولین تیم های ملی با بهانه های مختلف از بازی با حریف صهیونیستی امتناع کردند. گاهی با بهانه آسیب دیدن ورزشکار و گاهی هم اینطور مثل مورد علیرضا با باخت تعمدی مانع رویارویی شده اند چون در صورت عدم بازی، ورزش کشور دچار خسارت های مالی و جریمه های مادی و معنوی از جانب فدراسیون های جهانی خواهد شد. این مسئله هیچگاه حل و فصل نشده است. ما با بهانه های دم دستی و دروغین در مسابقات از رویارویی با حریف صهیونیستی امتناع کرده ایم و بعید است ناظران خارجی این مسئله را پای آرمان مبارزه با اسرائیل و آرمان آزادی قدس لحاظ کرده باشند. ما نیاز به یک پروتکل پذیرفته شده جهانی داریم تا ورزشمان در هیچ سطح ملی برای عدم رویارویی با رژیم صهیونیستی دنبال بهانه های دروغین و یا باخت های تعمدی ناراحت کننده نباشد. ورزش دنیا باید در یک متن رسمی باید بپذیرد که ایران هیچگاه با اسرائیل روبرو نخواهد شد، نه بخاطر مصدومیت ورزشکارانمان بلکه به این خاطر که ایران کشوری را با این نام و نشان صهیونیستی به رسمیت نمی شناسد.

علیرضا کریمی در گذشته هم از بازی با حریف صهیونیستی سر باز زده بود. در آن شرایط مسئولان به او گفته بودند: «احسنت؛ جایزه نفر اول مسابقات را که 40 سکه بهار آزادی است به تو خواهیم داد». اما پس از مسابقات وقتی کریمی برای دریافت جایزه اش اقدام می کند، به او گفته می شود: «سکه هایت را از همان کسی بگیر که به تو گفته است مقابل حریف صهیونیستی بازی نکنی»!

البته اینبار هم فدراسیون کشتی اعلام کرده است که دولت و وزارت ورزش قرار است 60 سکه تمام بهار آزادی را به علیرضا کریمی هدیه بدهد. باید منتظر بود و دعا کرد که سرنوشت این 60 سکه هم مانند 40 سکه قبلی نشود.

حالا جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه ای در حرکتی خودجوش اقدام به جمع آوری پول و سکه کرده اند. آنها این پول ها و سکه ها را برای اهدا به علیرضا کریمی جوانمرد غیور کشتی ایران جمع آوری می کنند. فعالان فرهنگی و رسانه ای کشورمان می خواهند خودشان دست به جیب شوند و از کشتی گیر کشور تقدیر کنند تا دوباره یک ورزشکار غیرتمند از یک مسئول دولتی در جمهوری اسلامی این جمله را نشنود که « سکه هایت را از همان کسی بگیر که به تو گفته است مقابل حریف صهیونیستی بازی نکنی».

تا کنون بیشتر از 17 سکه تمار بهار آزادی از سوی فعالان فرهنگی ورسانه ای برای علیرضا کریمی جمع آوری شده است. جمع آوری هدایا برای این کشتی گیر خوشنام کشورمان همچنان ادامه دارد.

نظرات

ارسال نظر