اعتبارات اشتغالزایی خراسان شمالی به 700 میلیارد تومان رسید

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد که ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای این استان در راستای توسعه بخش اشتغال پیش‌بینی‌شده است.

 

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در مراسم جشن وحدت در مناطق مرزی  شهرستان راز و جرگلان گفت: نرخ بیکاری پارسال استان 11.8 درصد بود که تیرماه امسال به 9.9 درصد کاهش یافت اما به کمک مردم این نرخ در سال 1400 به کمتر از 5 درصد خواهد رسید.

 وی با گرامیداشت هفته وحدت ادامه داد: اساسا این مناسبت هفته بازگشت و عمل به سیره اخلاقی نبی مکرم اسلام(ص) است و همگان باید سیره وزندگی ایشان را به‌عنوان الگوی زندگی خود قرار دهیم.

وی اظهار کرد: نخستین ویژگی پیغمبر اسلام(ص) خوش‌خلقی و سعه‌صدر بود و این ویژگی‌های ممتاز٬ باعث جذب حداکثری همه طوایف و قبایل حول محور ایشان می‌شد که این بسیار ارزشمند است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به‌ضرورت تحمل حرف و انتقاد مخالفان در روایات اسلامی٬ تصریح کرد: شعار «زنده‌باد مخالف من»، جزئی از سیره نبوی است و هرکسی که تحمل صدای مخالف را نداشته باشد٬ نمی‌تواند ادعای مسلمان بودن را بکند. یکی از ویژگی‌های مسلمانان٬ تحمل نقد و پذیرش حرف مخالفان است و سعی می‌کنند از این نقدها در جهت ساختن مشکلات و مسائل استفاده کنند.

صالحی ادامه داد: در هفته وحدت باید به سیره عملی حضرت رسول اکرم(ص) بازگردیم و بدانیم بهترین راه وحدت٬ عمل به این سیره نبوی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات نظام اسلامی به مردم اهل تسنن منطقه راز و جرگلان٬ گفت: 190 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و درمجموع، 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا از منابع مختلف برای خراسان شمالی تعیین‌شده است که مردم و تعاونی‌ها می‌توانند از آن بهره گیرند.

نماینده  عالی دولت در استان گفت: شهرستان راز و جرگلان نیز به‌عنوان منطقه پایلوت طرح تعاون در روستا و شهرها انتخاب‌شده و امیدواریم با جذب این تسهیلات٬ .وضعیت این منطقه بهتر شود.

صالحی اظهار داشت: اعتبار عمرانی شهرستان راز و جرگلان که پیش از دولت یازدهم هفت میلیارد تومان بود، با رشد6.5 برابری نسبت به گذشته٬ امسال به 45میلیارد تومان رسید.

نظرات

ارسال نظر