میزان شیوع اعتیاد در استان خراسان شمالی ۷.۸ درصد است

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: این استان در بررسی‌های مربوط به شیوع شناسی جزو استان‌های با شیوع بالای اعتیاد نیست.

 

 

احمد ریواده در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه بر اساس مطالعات سال‌های اخیر دو موضوع در حوزه آماری مطرح است، اظهار داشت:با توجه به طرح نرخ شیوع اعتیاد که گرایش به سوءمصرف مواد مخدر در افراد بررسی می‌شود که در این آمار افراد معتاد نیستند اما زمینه گرایش اعتیاد به لحاظ مختلف فضای اجتماعی،محیطی و شرایط زندگی و غیره در این افراد وجود دارد.

ریواده افزود: بر اساس  آخرین آمار نرخ شیوع شناسی اعتیاد، میزان شیوع آن در استان ۷.۸ درصد است که هرچند نسبت به سال ۹۱ افزایش داشته است اما نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر پایین است.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بابیان اینکه نرخ سن شیوع اعتیاد در کشور و دیگر استان‌ها به زیر ۳۰ سال کاهش‌یافته است، گفت: سن اعتیاد در کشور بین ۲۴ تا ۲۹ سال است که این کاهش سن شیوع اعتیاد نگران‌کننده است.

ریواده تصریح کرد: هرچند سن شیوع اعتیاد در استان ما ۲۸ سال است و نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد اما این کاهش سن اعتیاد یک تهدید است که مستلزم همکاری تمام دستگاه‌ها جهت توقف و جلوگیری از شیوع اعتیاد است.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی جزء استان‌هایی است که پایین‌ترین نرخ شیوع اعتیاد در بین دانش آموزان و کارگران را دارد.

ریواده افزود: خراسان شمالی جزء استان‌های اولویت‌دار ازلحاظ شیوع اعتیاد نیست اما رویکرد و تمرکز ما پیشگیری از شیوع گرایش به مواد مخدر و کاهش پنج درصد نرخ شیوع اعتیاد سالانه تا سال ۱۴۰۰ است.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر