سالانه 10 هزار شغل در خراسان شمالی  باید ایجاد شود

استاندار خراسان شمالی با یادآوری اینکه سالانه 950 هزار شغل در کشور طی سال‌های اجرای برنامه ششم توسعه باید ایجاد شود گفت: با توجه به سهم حدود یک‌درصدی جمعیت خراسان شمالی در کشور، ایجاد اشتغال خالص برای 10 هزار نفر را هدف‌گذاری شده است.


به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی با اشاره به توجه دولت به موضوع مسئله اشتغال افزود: برای تحقق این هدف تسهیلات ویژه‌ای در بخش‌های مختلف از سوی دولت پیش‌بینی‌شده است.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری در خراسان شمالی در ابتدای کار دولت یازدهم 14.4 درصد بود که در انتهای دولت یازدهم به حدود ده درصد و در سه‌ماهه تابستان امسال نیز به 9.9 درصد رسید.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: نرخ بیکاری در خراسان شمالی اکنون تک‌رقمی شده و امیدواریم تا پایان سال در همین حدود حفظ شود و برنامه ما کاهش آن به ۵ درصد تا سال ۱۴۰۰ است.

صالحی در ادامه به فعالیت‌های مختلف استان برای تحقق این هدف اشاره کرد و گفت: توجه به بخش‌های تولیدی و صنعتی مورد تاکید است و در این راستا امسال 78 پروانه بهره‌برداری باهدف ایجاد اشتغال برای 1126 نفر اشتغال و با 119 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صادر و همچنین15 پروانه بهره‌برداری با ایجاد اشتغال برای 137 نفر و بااعتبار 15 میلیارد تومان اخیرا آغازشده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر