افزایش شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در استان نگران‌کننده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی  با اشاره به وقوع چندین تصادف مرگبار در روزهای اخیر گفت که افزایش شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در استان نگران‌کننده است.

 

 

محمدحسین علی نیا در مراسم آغاز طرح زمستانی پلیس که از ۲۰ آذرماه آغاز و  به مدت سه ماه ادامه خواهد داشت اظهار داشت: متاسفانه طی کمتر از یک ماه گذشته، ۱۳ نفر در حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی بابیان اینکه تمام تلاش و پیگیری ما در راستای محافظت و نجات جان انسان‌ها است، گفت:در حوادث که اتفاقی می‌افتد عامل انسانی بیشترین نقش در تصادفات را دارد هرچند جاده و خودرو نیز نقش دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه بابیان اینکه طی امسال بهسازی و روکش جاده‌ای دراستان در دستور کار بوده است واساسا  این اقدامات به‌صورت مستمر در حال اجراست، افزود: بسیاری از جاده‌ها که وضعیت مناسبی نداشته است اکنون بر اساس اعتبارات موجود بهسازی شده است.

علی نیا تصریح کرد: باید بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و فرهنگ‌سازی به‌منظور کاهش حوادث و نحوه مواجه با رانندگان که اهل تخلف هستند موردتوجه قرارگرفته و فرهنگ رانندگی درست را بر اساس آموزه‌های دینی و ملی‌مان نهادینه کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: سالانه بیش از ۱۶ هزار نفر و روزانه بیش از ۵۰ نفر در کشور براثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند که نیاز است تا دستگاه‌ها اهتمام بیشتری به انجام ماموریت های خود داشته باشند.

علی نیا بابیان اینکه پیگیری‌ها برای اختصاص اعتبار برای محور بجنورد جنگل گلستان انجام‌شده است، افزود: اعتبارات خوبی به این محور اختصاص‌یافته است و با فراهم شدن شرایط جوی اقدامات لازم جهت بهسازی این مسیر آغاز خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش ما این است تا دو ماه آینده پنج کیلومتر از محور بجنورد به جنگل گلستان که نقطه  حادثه‌ساز است را به بهره‌برداری برسانیم تا حوادث این محور کمتر شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هم با اشاره به توجه استان برای ساخت محور چهار خطه بجنورد به جنگل گستان اضافه کرد: با چهار خطه شدن و نیز یک‌طرفه شدن راه‌ها، تصادفات رخ‌به‌رخ کاهش می‌دهد.

علی‌اصغر بدیعی مقدم درعین‌حال توجه به مقررات راهنمایی را در کاهش شمار تصادفات مهم عنوان کرد و گفت: فرهنگ ترافیکی و پیشگیری از تصادفات باید بیش‌ازپیش فرهنگ‌سازی شود.

به گفته وی، طبق آمارها همچنان بیش از 70درصد از عوامل بروز تصادفات رانندگی را عامل انسانی تشکیل داده که این موضوع توجه بیش‌ازپیش مردم را می‌طلبد.

 انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر