208 نفر در حوادث رانندگی استان کشته شدند

فرمانده انتظامی استان  بابیان اینکه در طول هشت‌ماهه گذشته 179 نفر در جاده‌های و 36 نفر در شهرهای استان براثر تصادف جان خود را از دست دادند گفت: درمجموع 208 نفر در حوادث رانندگی استان در این مدت جان باختند.

 

 

 

سردار علیرضا مظاهری در جمع اصحاب رسانه با برشمردن طرح زمستانی پلیس‌راه افزود: طرح زمستانه پلیس باهدف تسهیل در عبور و مرور و ایجاد امنیت و امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی  از ۲۰ آذرماه لغایت ۲۰ اسفندماه در استان آغاز شد.

وی بابیان اینکه خراسان شمالی یک استان سردسیر و کوهستانی است و این طرح با کمک تمام دستگاه‌های خدمات رسان اجرا می‌شود، اظهار داشت: ۶ تیم شامل یک هزار و ۱۵۲ نفراز نیروهای پلیس‌راه  و ۲۵ تیم راهداری و سایر دستگاه‌ها در طول شبانه‌روز در مسیرهای مختلف و نقاط حساس آماده خدمت هستند.

فرمانده انتظامی استان گفت: در طرح زمستانه در سال ۹۵، ۳۹۳ تصادف فوتی، جرحی در جاده‌های برون‌شهری اتفاق افتاد که ۲۳ نفربر اثر این تصادفات فوت شدند که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، ۳۰ درصد کاهش داشته است.

سردار مظاهری بابیان اینکه در حوزه پلیس‌راه در هشت‌ماهه نخست امسال یک هزار و ۸۱۰ فقره تصادف جرحی و فوتی و خسارتی در سطح جاده‌ها استان اتفاق افتاده است تصریح کرد: ۱۷۹ نفربر اثر این تصادفات جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه۱۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: هرچند نقش جاده و خودرو در وقوع تصادف موثر است اما بیشترین عامل وقوع تصادف بی‌توجهی راننده و عامل انسانی است و فرهنگ‌سازی نقش اساسی در کاهش تصادفات دارد.

فرمانده انتظامی استان گفت: همچنین طی هشت ماه نخست امسال ۳۶ فقره تصادف منجر به فوت در معابر شهری اتفاق افتاده است که طی این تصادفات ۳۷ نفر کشته شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی هشت ماه نخست امسال تصادفات منجر به فوت در معابر شهری ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

به گفته سردار مظاهری، طی این مدت تصادفات جرحی ۱۲ درصد افزایش و همچنین درمجموع میزان تصادفات ۱۰ درصد  افزایش داشته است.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد که بر اساس آمارها سالانه افزون بر 20 میلیون نفر از استان گذر می‌کنند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر