۳۳۷ نقطه پرحادثه در جاده‌های خراسان شمالی شناسایی شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت که امسال ۳۳۷ نقطه استان که ازلحاظ تصادفات حادثه‌خیز هستند، شناسایی‌شده است.

 

 

 

 علی‌اصغر بدیعی مقدم در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: بر اساس بررسی‌ها از نقاط شناسایی‌شده، ۹۶ نقطه پرحادثه مشخص‌شده است که با اقدامات اولیه، به‌روزترین علائم و تابلوهای هشداردهنده برای این نقاط نصب‌شده است.

بدیعی مقدم بابیان اینکه بسیاری از تصادفات به دلیل وجود تاسیسات شرکت‌های خدمات رسان در حریم راه‌ها است،  افزود: ۱۵۰ نقطه تخلف در حریم راه‌های استان طی امسال شناسایی‌شده است که از این تعداد، ۴۳ نقطه  آن تخریب و آزادسازی حریم راه انجام‌شده است.

وی تصریح کرد: طی امسال ۱۵ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای اصلی و ۴۰ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای روستایی و نیز ۲۵۸ کیلومتر لکه‌گیری انجام‌شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی اظهار داشت: به‌طور تقریبی حدود بیش از ۲۹ درصد از آمار مصدومان تصادف در جاده‌های خراسان شمالی مربوط به موتورسوارانی است که نیاز است تا در زمینه فرهنگ‌سازی استفاده از کلاه ایمنی توجه بیشتر انجام شود.

بدیعی مقدم بابیان اینکه آمار تصادفات درراه‌های روستایی نسبت به راه‌های برون‌شهری بالاتر است، افزود: عامل انسانی بیشترین سهم در وقوع تصادفات را دارد.

وی با اشاره به افزایش تردد در محورهای خراسان شمالی گفت: طی هشت ماه نخست امسال، ۷ درصد ورودی وسایل نقلیه و خروجی وسایل نقلیه در سطح راه‌های استان۵.۴۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: طی ۸ ماه نخست امسال ۱۷۰ هزار و ۲۱۵ سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان انجام‌شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷.۶ درصد افزایش داشته است اما تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۸ درصد کاهش داشته است.

بدیعی مقدم افزود:همچنین طی هشت ماه نخست امسال هشت هزار و ۹۲۰ کارت هوشمند صادرشده است که نسبت به سال گذشته ۷.۵ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی بابیان اینکه در حال حاضر ۹ مجتمع خدماتی رفاهی در سطح استان وجود دارد، اضافه کرد: ۶ مجتمع خدماتی رفاهی نیز در حال احداث و تکمیل شدن است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر