میزان بارندگی در خراسان شمالی 57 درصد کاهش یافت

رئیس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از کاهش 57 درصدی میزان بارندگی در استان طی هشت‌ماهه ابتدای امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

 

 

مهری هاشمی دوین در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: میانگین میزان بارش باران طی هشت ماه نخست امسال در استان 64.8 میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته57 درصد و نسبت به دوره بلندمدت آماری 52 درصد کاهش داشته است.

هاشمی دوین بابیان اینکه براساس بررسی‌های انجام‌شده در زمینه مقایسه بارندگی از بازه زمانی اول فروردین تا پایان آبان ماه امسال در استان در مقایسه با سال قبل، نشان‌دهنده کاهش قابل‌ملاحظه بارندگی بوده است، افزود: بیشترین کاهش بارندگی طی این مدت در ایستگاه شیروان با 72 درصد کاهش به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: همچنین طی این مدت در ایستگاه آشخانه  با 28 درصد، کمترین کاهش بارندگی ثبت‌شده است و ایستگاه بجنورد نیز طی این مدت 62 درصد کاهش بارندگی‌ها رو داشته است.

رئیس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی بابیان این‌که طی این مدت راز با 110.6 میلی‌متر بیشترین و جاجرم با 28.9 میلی‌متر کمترین بارش‌ها را داشته‌اند گفت: در مقایسه با دوره آماری تمام ایستگاه‌ها کاهش بارندگی رادارند.

هاشمی دوین گفت: ازلحاظ دمایی نیز طی این مدت میانگین دمای هوا  ۲۰.1درجه سانتی‌گراد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دمای هوا 0.6 درجه سانتی‌گراد گرم‌تر شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر