بانک‌های جاجرم به کمک تولید و اشتغال بیایند

فرماندار جاجرم گفت: در جامعه امروز که روزبه‌روز به تعداد افراد تحصیل‌کرده بیکار افزوده می‌شود باید به دنبال کارآفرینی و اشتغال حرکت کنیم که این امر هم با گرفتن تسهیلات امکان‌پذیر است که بانک‌ها هم باید در این زمینه روشنگری و شفاف‌سازی کنند.


علی‌اکبر محبی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری این شهرستان افزود: اگر بانک‌ها سخت‌گیری کنند کسی به دنبال اشتغال نخواهد رفت و این امر نیازمند این است که بانک‌ها شفا سازی کنند.
وی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال منزلت اجتماعی مردم است و توجه داشته باشیم زمانی اشتغال افزایش پیدا می‌کند که همکاری و اعتماد افزایش یابد بنا براین باید اعتماد مردم را جلب کنیم و زمینه‌های اشتغال را به وجود آوریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست گفت: حمایت از اشتغال در مناطق محروم روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰هزار نفر و سهم استان ما در ایجاد مشاغل پایدار در مناطق شهری و روستایی خوب است.
حسن نوری افزود : طبق هدف گزاری انجام‌گرفته در ایجاد اشتغال از ۱۰هزار نفر سهم شهرستان جاجرم هزار نفر است که تاکنون ۴۰درصد آن محقق شده است.
نوری افزود:از روسای کارگروه اشتغال انتظار داریم جلسه کارگروه اشتغال را مشابه مرکز استان هر دو هفته یک‌بار تشکیل دهند تا با تشکیل جلسات کارگروه اشتغال اهداف به سرانجام برسد.
وی در ادامه تصریح کرد: از مجموع تسهیلات مشاغل خانگی ۵۰درصد هم ریالی و هم تعداد افراد به سیستم بانکی معرفی‌شده‌اند که سیستم بانکی قول داده‌اند تسریع کنند تا در این حوزه هم بتوانیم هم سهم استانی و شهرستانی داشته باشیم لذا توجه داشته باشند که سهم استانی به‌صورت شناور است و شهرستانی نیست لذا هر شهرستانی که در معرفی طرح‌ها پیشرو باشد سهم بیشتری خواهد داشت.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر