لزوم استفاده از ظرفیت‌های ریلی استان برای توسعه صادرات

مدیر گمرک استان خراسان شمالی راه‌اندازی گمرک ریلی جاجرم و استفاده از ظرفیت‌های ریلی استان را موجب کاهش قیمت تمام‌شده کالاهای صادراتی  و وارداتی استان عنوان کرد.

 

 

به گزارش شرق 24، جواد جعفری در گفت وگو با اتفاقیه به همراه معاون فنی و امور گمرکی ، به‌منظور بررسی و رفع موانع و مشکلات صادرات، از خط تولید شرکت تولیدی مزرعه سبز خرم و شرکت سیمان بجنورد به‌عنوان یکی از واحدهای خوشنام  صادراتی استان بازدید به عمل آورد .

وی در جریان این بازدید گفت: در شرایط فعلی توجه ویژه‌ای نسبت به صادرات و پیگیری مسائل و مشکلات صادرکنندگان داریم که این مهم، با راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی و اظهار از راه دور کالاهای صادراتی ، رونق و افزایش صادرات استان  خراسان شمالی در سال‌های اخیر را به دنبال داشته است.

جعفری افزود: با راه‌اندازی گمرک ریلی جاجرم و استفاده از ظرفیت‌های ریلی استان ، شاهد کاهش قیمت تمام‌شده کالاهای صادراتی  و وارداتی استان خواهیم بود.

مدیر گمرک استان خراسان شمالی در این بازدیدها نسبت به رفع مشکلات و همکاری لازم در راستای تسهیل روند صادرات محصولات کارخانه سیمان  و مزرعه سبز خرم قول مساعد داد.

بر اساس این خبر ازجمله موضوعات مشترک در حوزه صادرات کالا که توسط مدیران عامل شرکت‌ها بیان شد،  موضوع حمل‌ونقل کالا در حوزه صادرات کالا بود که به‌عنوان مهم‌ترین مشکل عنوان شد .
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر