میوه شب یلدا در استان خراسان شمالی تامین شده است 

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار بجنورد تاکید کرد که با نزدیک شدن به‌روزهای پایانی آذرماه و فرارسیدن شب چله، هیچ کمبودی در تامین میوه‌های شب یلدا نداریم. امید فیروزه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بازار میوه در آستانه شب یلدا شرایط مطلوب و آرامی دارد و قیمت میوه‌ها تغییری نسبت به‌روزهای گذشته ندارد.

 

 

فیروزه بابیان اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته هیچ کمبودی در آجیل و میوه‌های مصرفی شب یلدا نداریم، افزود: میوه‌های ویژه شب یلدا همچون هندوانه و انار و نیز سایر میوه‌ها ازلحاظ قیمت، در آستانه شب یلدا افزایش محسوسی نداشته و هندوانه هم‌اکنون در بازار به قیمت هر کیلو ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان قابل‌خرید است.

فیروزه با اشاره به اینکه انواع میوه در بیشتر واحدهای عرضه باقیمت مناسبی به فروش می‌رسند، تصریح کرد: در روزهای اخیر با نزدیک شدن به شب یلدا، بازار همان روال گذشته را طی کرده است و با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید مشتریان در بازار، فروشندگان برای جذب مشتری، رغبتی به افزایش قیمت‌ها ندارند.

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار بجنورد افزود: امسال نیز طی یک تا دو روز مانده به شب یلدا دو اکیپ این سازمان بر روی قیمت‌ها در بازار نظارت می‌کنند.

فیروزه خاطرنشان کرد: مردم با مشاهده هرگونه تخلف و یا گران‌فروشی مراتب را به‌صورت حضوری یا با تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت هر کیلوگرم از پرتقال محصول شمال بین ۲۵۰۰تا ۵۵۰۰ تومان، پرتقال درجه‌یک  جنوب ۸۰۰۰ تومان و کیوی بین ۳۰۰۰ تا۵۰۰۰ تومان است.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار بجنورد نرخ هر کیلوگرم سیب به‌تناسب در جه کیفیت از ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان و انار ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر