اجرای طرح ایجاد آرشیو الکترونیکی دفاتر املاک استان خراسان شمالی

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان شمالی با اعلام اینکه طرح ایجاد آرشیو الکترونیکی دفاتر املاک در مرکز استان در حال انجام است گفت که درآینده نزدیک و با تخصیص منابع مالی در دیگر شهرستان‌های استان اجرا می‌شود.

 

به گزارش شرق 24، علی‌اصغر اسدی در جریان بازدید از روند اسکن دفاتر املاک بجنورد بیان داشت: در راستای طرح حذف دفاتر املاک و قانون کاداستر و پیرو دستور ریاست سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور مبنی بر حذف این دفاتر و ایجاد دفاتر الکترونیکی و پس از برگزاری مناقصه و مجوزهای لازم، اکنون اسکن این دفاتر در اداره ثبت‌اسناد و املاک بجنورد مدتی است، آغازشده است.

وی در این بازدید با برشمردن اهمیت و مزایای اسکن دفاتر املاک و تأثیر آن پرسرعت بخشیدن به خدمات ثبتی الکترونیکی گفت:اجرای این طرح نه‌تنها یک نیاز، بلکه با توجه به استقرار ثبت نوین یک ضرورت بشمار می‌رود و شفاف‌سازی و تسریع در امور را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان شمالی اظهار کرد: درمجموع تعداد دو هزار 394 دفتر املاک در سطح خراسان شمالی فعالیت دارند.

وی با اشاره به حذف دفاتر موجود در دفاتر اسناد رسمی یادآور شد:اکنون نیز تمامی خدمات در دفاتر اسناد رسمی به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و در آینده نزدیک نیز باید تمامی دفاتر در دفاتر اسناد رسمی نیز اسکن و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر