راه‌اندازی سامانه ارایه خدمات الکترونیکی منابع طبیعی در استان خراسان شمالی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت که برای نخستین بار و به‌منظور تسهیل ارائه خدمات مختلف به ارباب‌رجوع منابع طبیعی، سامانه الکترونیکی طراحی‌شده در استان استارت خورد.


به گزارش شرق 24، حسن وحید آیین افتتاح خدمات منابع طبیعی و آبخیزداری به دفاتر پیشخوان استان بابیان اینکه حوزه خدمات و جامع هدف منابع طبیعی بسیار گسترده است و ارباب‌رجوع در این حوزه نیز اقشار ضعیف جامعه هستند که برای دریافت خدمات این سازمان باید مسافت طولانی و هزینه مضاعف پرداخت می‌کردند، بیان داشت: در راستای ارائه خدمات شفاف و راحت با صرف حداقل هزینه به ارباب‌رجوع و بهره‌برداران منابع طبیعی، این سامانه طراحی‌شده است،با همکاری دفاتر پیشخوان در استان اجرا می‌شود.
وحید با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۷ هزار خانواده در سطح استان وجود دارد که پروانه بهره‌برداری دریافت کردند، افزود: این افراد و بسیاری دیگر از ارباب‌رجوع این اداره برای تمدید پروانه بهره‌برداری و سایر خدمات باید هرساله از نقاط مرزی و کوهستانی به مرکز استان سفر کنند که با فرایند الکترونیکی شدن خدمات امور برای آنان بسیار تسهیل می‌یابد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: با توجه اینکه ارائه خدمات منابع طبیعی در حوزه‌های مختلف همچون واگذاری زمین، صدور پروانه و تمدید، استعلامات و واگذاری اراضی برای سرمایه‌گذاری به یک پروسه زمانی طولانی نیاز دارد با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی افراد می‌توانند به‌جای مراجعات مکرر به‌صورت الکترونیکی روند اجرا و مراحل انجام امور را پیگیری کنند.
وحید با اشاره به اینکه همچنین با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی سایر خدمات مربوط به منابع طبیعی ازجمله مسائل مربوط به دهیاری‌ها، سفارش نهال و غیره نیز به‌راحتی انجام شود، تاکید کرد: در حال حاضر اطلاع‌رسانی به جامع هدف و نحوه استفاده از این خدمات نیاز است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶۰ تا ۷۰ درصد از انرژی کارکنان منابع طبیعی به دلیل مراجعات مکرر ارباب‌رجوع برای دریافت خدمات به‌حق آنان هدر می‌رفت که با این طرح و اجرای تمام فرایند مربوط به ارباب‌رجوع به‌صورت الکترونیکی می‌توان گام موثر در زمینه تسریع و تسهیل امور برداریم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر