جذب ۵۴ میلیارد تومان اعتبارات حوزه کشاورزی در جاجرم

فرماندار جاجرم از تخصیص و جذب ۵۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در شهرستان جاجرم در حوزه کشاورزی در راستای احیاء و مرمت قنوات، یارانه نهاده‌های کشاورزی و آبیاری تحت‌فشار خبر داد.

 

 

دکتر محبی با برشمردن اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای ارتقاء حوزه کشاورزی و رفاه حال کشاورزان اظهار داشت : در راستای افزایش رفاه حال کشاورزان ، استفاده از بذور اصلاح‌شده ، افزایش عملکرد محصولات زراعی ، کمک در خرید علوفه دامداران در راستای امنیت غذایی مبلغ ۱/۱ میلیارد تومان یارانه از اعتبارات ملی از چهار سال قبل به این بخش اختصاص یافت.

وی افزود : با عنایت به تاسیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی در دولت برای تخصیص تسهیلات با سود 4درصد به‌منظور خرید کود، بذر، علوفه تعداد ۹۰۰ نفر از دامداران و کشاورزان شهرستان در این صندوق عضو شده که در این راستا دولت مقدار  ۱/۳ میلیارد تومان اعتبار سهم دولت را به صندوق واریز کرده است.

فرماندار جاجرم در ادامه به پرداخت تسهیلات بااعتبار ۵/۷ میلیارد تومان از سوی بانک کشاورزی اشاره کرد و گفت: در راستای رفاه حال کشاورزان در زمینه خرید کود، بذر علوفه و هزینه‌های کاشت محصولات زراعی و باغی میزان ۷/۵ میلیارد تومان  اعتبار سرمایه در گردش از طریق بانک کشاورزی در طی سال‌های ۹۲ تاکنون(۹۶) به کشاورزان و دامداران پرداخت شد .

  دکتر محبی افزود : با توجه به پایین بودن ضریب مکانیزاسیون شهرستان جاجرم  در سال ۸۹ ( کمتر از 1درصد ) ، باهمت و همکاری دولت و تخصیص خط اعتباری مکانیزاسیون به شهرستان جاجرم ، مبلغ ۷/۲ میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تراکتور  و  ادوات کشاورزی در شهرستان جاجرم هزینه شد و ضریب مکانیزاسیون شهرستان افزایش‌یافته و به ۲درصد رسید. 
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر