پوشش فاضلاب شهری خراسان شمالی از میانگین کشوری عقب‌تر است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: پوشش فاضلاب شهری در استان ۱۷ درصد نسبت به میانگین کشوری عقب‌تر است.

 

 

غلامحسین ساقی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: میانگین جمعیت تحت پوشش فاضلاب شهری در استان حدود ۳۱درصد است درحالی‌که شاخص میانگین کشوری ۴۸ درصد است که استان نسبت به میانگین کشوری حدود ۱۷ درصد عقب‌ماندگی دارد.

ساقی با اشاره به اینکه پروژه‌های فاضلاب جزء ردیف‌های اعتبارات ملی است، افزود: متناسب با قانون، برای اجرایی شدن پروژه‌ها بودجه در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار داده می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون پروژه‌های مختلف راه‌اندازی فاضلاب در شهرستان‌های بجنورد، اسفراین، شیروان و آشخانه در دست اجرا است.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص داده‌شده برای اجرایی شدن پروژه آب و فاضلاب، عنوان کرد: اختصاص اعتبار برای اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در استان طی امسال نسبت به سال گذشته ۳۱۷ درصد رشد دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی بابیان اینکه ۸۲ میلیارد تومان پروژه فاضلاب در استان تعریف‌شده است، گفت: پروژه فاضلاب در شیروان با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حال حاضر ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ساقی با اشاره به اینکه شهرستان اسفراین از استان‌های پیشرو در اجرای فاضلاب بوده است، عنوان اظهار کرد: ۱۸۰ کیلومتر پروژه فاضلاب در این شهرستان اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه در برای اجرای پروژه‌ها در آشخانه اعتبارات خوبی از محل اعتبارات ملی و سفر مقام معظم رهبری تخصیص یافت، افزود: حدود ۳۰ کیلومتر از اجرای فاضلاب در این َهر باقی‌مانده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر