5 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت می‌کنند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت که در حال حاضر پنج مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت می‌کنند.


مهدی مودی در گفت‌وگو با خبرنگار ما  اظهار داشت: این مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در بجنورد،فاروج، شیروان، اسفراین و راز و جرگلان فعال هستند.
مودی افزود: در این مراکز علاوه بر سوادآموزی مهارت‌های مختلف ازجمله مهارت‌های زندگی، مهارت شغلی و غیره بر اساس شرایط و نیاز منطقه به سوادآموزان آموزش داده می‌شود.
وی بابیان اینکه در برخی از نقاط استان بر اساس نیازسنجی تصمیم‌گیری برای ایجاد این مراکز گرفته می‌شود، گفت: هر شهرستانی که 75 سوادآموز در یک مکان داشته باشد امکان ایجاد مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در آنجا مهیا خواهد شد که در حال حاضر منطقه به یدک یکی دیگر از نقاط استان که در حال بررسی برای راه‌اندازی مرکز یادگیری محلی است.
مودی با اشاره به اهمیت ایجاد مراکز یادگیری محلی سوادآموزی، افزود: تجربه نشان داده که آموزش ترکیبی خواندن و نوشتن و مهارت‌های کاربردی به دلیل برقراری پیوند بین زندگی و سواد افراد در جهت ایجاد انگیزه، توانمندسازی و نیز افزایش قابلیت‌ها در زندگی فردی و اجتماعی سوادآموزان نقش به سزایی دارد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت:توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی در هر یک از مراکز بسته به نیاز و شرایط در هر مرکز متفاوت است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر