برگزاری همایش بین‌المللی قران کریم و استکبارستیزی در استان 


رییس دانشکده علوم قرآنی خراسان شمالی گفت که یازدهمین همایش بین‌المللی قرآن کریم و استکبارستیزی ۲۲ فروردین‌ماه 97 در مرکز استان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام رحیم مهدوی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان اینکه یازدهمین همایش بین‌المللی قرآن کریم و استکبار در تهران و همچنین همایش استانی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این همایش در دو مرحله استانی و کشوری است که مرحله استانی به‌صورت فراخوان مقاله و با همکاری دانشگاه‌ها در استان‌ها برگزار می‌شود.
وی بابیان این‌که مهلت ارسال مقالات برای شرکت در مسابقه تا تاریخ ۳۰ بهمن است ولی احتمال تمدید مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ اسفند وجود دارد، بیان داشت: محورهای این همایش استکبارستیزی در قرآن کریم، استکبارستیزی در سیره معصومین و استکبارستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی است.
حجت‌الاسلام مهدوی پور با اشاره به برگزاری همایش استانی مسابقات قرآنی در۲۲ فرودین سال آینده در استان، افزود: در این مسابقات ۲۰ دانشگاه علوم قرآنی از سراسر دنیا  شرکت می‌کنند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی همچنین با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی فعالان قرآنی در خراسان شمالی جزیره‌ای است گفت: در حال حاضر فعالیت‌های مختلف قرآنی در استان وجود دارد ولی متاسفانه بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی برای شناسایی آنان وجود ندارد و اکثرا به‌صورت جزیره‌ای انجام می‌شود.
به گفته وی هم‌اکنون اداره‌ها و سازمان‌های مربوط به بخش قرآنی ازجمله اداره کل اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، دانشگاه‌ها، دارالقرآن‌ها و سایر در این حوزه فعالیت دارند.
رییس دانشکده علوم قرآنی خراسان شمالی تاکید کرد: ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه قرآنی در زمینه‌های مختلف در این استان وجود دارد که باید از آن بهره برده شود. 
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر