تاکید معاون سیاسی استاندار بر حفظ انفال و بیت‌المال در استان خراسان شمالی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران و مسئولان استانی بر صیانت از انفال و بیت‌المال تاکید کرد.


به گزارش شرق 24، مهرداد ابراهیمی در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال اظهار کرد: پلمب 10 درصد از چاه‌های غیرمجاز و احیای قنوات استان در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار داشت، گزارشی از روند انجام کار باید ارائه شود. 
وی افزود: در بخش آب و فاضلاب شهری نیز اجرای سیستم آب و فاضلاب مرکزی به دلایل جلوگیری از نفوذ آب‌های آلوده به سفره‌های زیرزمینی و همچنین جلوگیری از اسراف در اولویت قرار دارد.
وی اظهار کرد: امروز با توجه به بارندگی کم و خشکسالی نصب کنتور در بخش آب و فاضلاب روستایی نیز به‌منظور جلوگیری از بحران کم‌آبی در این مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است.
ابراهیمی افزود: در حوزه ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیز باید مراقبت شود تا از ابتدا مانع انجام کار باشیم چراکه با اتمام ساخت‌وساز و آماده‌سازی زیرساخت‌هایی همچون آب، برق و گاز هزینه تخریب آن بر عهده دستگاه‌های دولتی همچون دستگاه قضائی و نیروی انتظامی خواهد بود.
معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی افزود: برای احیای زمین‌های بایر نیز باید بسته‌های تشویقی باهدف افزایش تولیدات کشاورزی تعریف شود.
ابراهیمی به مشکلات تجاوز به حریم راه‌ها هم اشاره‌ای کرد و گفت: تجاوز افراد به حریم راه‌ها مشکلاتی را به وجود آورده و در برخی موارد موجب بسته ماندن جاده و راه و بروز تصادفات شده است که باید مشکلات این حوزه نیز با مساعدت و همکاری حل شود.
وی بر اجرای طرح کاداستر و سند دارن شدن املاک و اجرای طرح‌های تفضیلی و هادی شهری و روستایی نیز تاکید کرد.
رئیس‌کل دادگستری استان خراسان شمالی نیز صیانت و حفاظت از بیت‌المال را آبروی حاکمیت اسلامی دانست و گفت: دستگاه قضائی بر اساس موازین شرعی و قانونی با هرگونه دست‌اندازی و تعدی به بیت‌المال بدون ملاحظه و ارفاق برخورد خواهد داشت و پرونده‌های مرتبط با این موضوع باید بدون نوبت و سریع رسیدگی شود.
حجت‌الاسلام اسدالله جعفری افزود: وظیفه دستگاه قضائی پیشگیری از جرایم مرتبط با حوزه انفال و تجاوز به بیت‌المال است و تمامی راه‌های نفوذ باید توسط معاونت پیشگیری احصاء و بسته شود.
وی اظهار کرد: در برخورد با بقیه جرایمی که بر اساس ناآگاهی و غفلت افراد انجام‌گرفته است، بر اساس قوانین باید نرمشی اتفاق بیفتد اما در حوزه جرایم انفال و بیت‌المالی برای ما ناآگاهی این افراد قابل‌قبول نیست و بقینا برخوردها قاطعانه و جدی خواهد بود. 
وی تاکید کرد: دفاع از امنیت و آرامش مردم یک حقوق عمومی و بر عهده دستگاه قضائی است و بنابراین باید با سرکردگانی که در دست‌درازی و تصرف به اموال بیت‌المال ید طولایی دارند برخوردی جدی انجام‌پذیرید.
وی گفت: باید از فضای همدلی و هم‌افزایی موجود برای رشد و بالندگی انقلاب اسلامی بهره‌مند شویم و برای مطالبات به‌حق مردم پاسخی واضح و شفاف داشته باشیم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر