آمادگی استان خراسان شمالی برای تبدیل‌شدن به پایلوت کشوری طرح‌های دامپزشکی


به گزارش شرق 24، استاندار خراسان شمالی اعلام کرد که این استان برای تبدیل‌شدن به استان نمونه ملی در اجرای طرح‌های مهم این حوزه آمادگی کرد.
محمدرضا صالحی در دیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور، اظهار داشت: اگرچه در برنامه‌های خود اهداف بلندی را باید مدنظر داشته باشیم، اما طبیعی است که با توجه به امکانات موجود و در دسترس، باید گام‌به‌گام در راستای تحقق اهداف یادشده حرکت کرد.
وی با تأکید بر این گزاره که هر هزینه‌ای در حوزه بهداشت و پیشگیری درواقع نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، شعار محوری دامپزشکی یعنی دام سالم، غذای سالم و انسان سالم را مورداشاره قرارداد و آن را نشانگر اهمیت ذاتی دامپزشکی در جامعه برشمرد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اذعان به محدودیت تامین منابع مالی در شرایط حال حاضر، درعین‌حال حمایت خود را از طرح‌های دامپزشکی اعلام کرد و برای کمک به جذب اعتبارات این حوزه قول مساعد داد.
صالحی هم‌چنین لزوم فرهنگ‌سازی گسترده برای فراگیرشان بیمه در کشور به‌ویژه در حوزه کشاورزی، دام و طیور را ضروری دانست و گفت: دولت قادر نیست در همه شرایط بحرانی خسارات بهره‌برداران را جبران کند؛ بنابراین باید فرهنگ بیمه را هر چه بیشتر رواج داد و شرکت‌های بیمه نیز تسهیلات و شرایط بهتری برای متقاضیان در نظر بگیرند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در این دیدار با اشاره به نگاه مثبت، ایده پردازی و اشراف نسبی استاندار خراسان شمالی در خصوص شرح وظایف و حیطه مسئولیت‌های دامپزشکی و مشکلات این حوزه، آن را عامل قوت قلب فعالان دامپزشکی در این استان توصیف کرد.
علیرضا رفیعی پور فعالیت بیش از 36 هزار دانش‌آموخته دامپزشکی در بخش دولتی و خصوصی کشور را یادآور شد و گفت: رصد روزانه 140 تا 180 بیماری دام و طیور که بسیاری از آن‌ها بین دام و انسان مشترک است، جزو وظایف روزانه و معمول همکاران است و همین‌که به‌جز آنفلوانزای پرندگان، هم‌اکنون طغیان و شیوع گسترده دیگر بیماری‌ها را در کشور شاهد نیستیم، تلاش شبانه‌روزی این افراد را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر