1000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا در خراسان شمالی اختصاص یافت

استاندار خراسان شمالی با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده در این استان برای کاهش نرخ بیکاری به کمتر از 5 درصد تا سال 1400 هجری خورشیدی، اختصاص بیش از 1000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا در سال جاری را گامی در مسیر دستیابی به این هدف برشمرد.

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در جمع نمازگزاران نماز جمعه آشخانه گفت: برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و قرار گرفتن خراسان شمالی در جمع 10 استان برتر تا سال 1404 لازم است تلاش‌های مضاعفی برای ارتقای شاخص‌ها ازجمله درزمینهٔ اشتغال، کشاورزی و گردشگری انجام شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان 9.9 درصد و کمتر از میانگین کشوری است اما هدف‌گذاری ما رسیدن این نرخ به کمتر از 5 درصد در پایان دولت دوازدهم است که البته بدون حضور، مشارکت، همدلی و هم‌افزایی مردم و مسئولان امکان‌پذیر نیست.
استاندار خواستار آن شد که مردم هر شهرستان با تشکیل شرکت‌های تعاونی و جذب تسهیلات اشتغال‌زا، در مسیر توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد سرانه استان گام بردارند و تعریف برنامه‌های الگویی مثل روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری، برنامه‌ریزی برای خروج از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش‌افزوده محصولات تولیدی استان را نیز در همین راستا قلمداد کرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر