کاهش بارندگی و نگرانی‌ها برای تامین آب شرب شهرهای بزرگ استان خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی بابیان اینکه آب شرب شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین از آب سدها تامین می‌شود گفت که با توجه به کاهش بارندگی‌ها تاکنون، به‌طور حتم در تامین آب این شهرها در سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش شرق 24،  غلامحسین ساقی اظهار کرد: در حال حاضر بارندگی در سال آبی جاری به نسبت بازه درازمدت در استان 60 درصد کاهش‌یافته است که این رقم بسیار نگران‌کننده است.
وی گفت: در حال حاضر بارندگی در سال آبی جاری به نسبت بازه درازمدت در استان خراسان شمالی 60 درصد کاهش‌یافته است که این رقم بسیار نگران‌کننده است.
ساقی بابیان اینکه 80 درصد جمعیت شهری  استان خراسان شمالی در سه شهر بجنورد، شیروان و اسفراین است، اظهار کرد: آب شرب این سه شهر از آب سدها تامین می‌شود و با توجه به کاهش بارندگی به‌طور حتم در تامین آب این شهرها در سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی افزود: در راستای تامین آب شرب سالم بهداشتی شهروندان خراسان شمالی، از تعداد 17 حلقه چاه یادشده تعداد 2 حلقه چاه در شهر شیروان ، یک حلقه عمیق  و یک حلقه چاه دستی در شهر فاروج، یک حلقه  چاه عمیق و یک حلقه چاه دستی در شهر راز و جرگلان، یک حلقه در شهر اسفراین و 3 حلقه چاه در شهر آشخانه حفرشده و در ادامه کار یک حلقه چاه در شهر شیروان، 1 حلقه چاه در شهر فاروج، 5 حلقه چاه در شهر اسفراین را به‌منظور حفاری برنامه‌ریزی نموده‌ایم که عملیات حفاری این چاه‌ها نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: در شهر آشخانه و در فاصله 35 کیلومتری از مرکز شهر سه حلقه چاه در منطقه قره میدان حفر شد که به علت عدم تامین اعتبارات عمرانی لازم ، می‌بایست اجرای خطوط انتقال این چاه‌ها از طریق خرید تضمینی و 
BOTبا جذب سرمایه‌گذار به بخش خصوصی واگذار شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر