استاندار خراسان شمالی بر برخورد قاطع با تولیدکنندگان مواد مخدر و الکلی تاکید کرد

برخورد قاطع و جدی با تولیدکنندگان مواد مخدر و الکل، پیشگیری،آموزش و توانمندسازی تمام دستگاه‌های اجرایی استان در امر مبارزه با مواد مخدر و ایجاد محیط‌های بانشاط در خوابگاه‌های دانشجویی از اهم تاکیدات استاندار خراسان شمالی در تازه‌ترین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بود.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در جدیدترین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر این‌که برخورد قاطع و جدی با تولیدکنندگان مواد مخدر و الکل از سوی نیروی انتظامی انجام خواهد شد، اظهار داشت: ما نیز از این موضوع قاطعانه حمایت خواهیم کرد.

وی اشاره‌ای نیز به حوزه مسائل جوانان در امر مبارزه با مواد مخدر داشت و گفت: در این حوزه بر پیشگیری،آموزش و توانمندسازی جوانان تاکید داریم و برای تحقق این مهم، نیازمند همدلی و هم‌افزایی تمام دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

صالحی در بخش دیگر سخنان خود اشاره‌ای اجمالی به مصوبات یکصدو سی و چهارمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به ریاست رئیس‌جمهوری داشت و افزود:یکی از تاکیدات و مصوبات مهم این شورا، اجرایی شدن سلامت کارکنان اداری برای تمام مردم به‌ویژه در بخش‌های مشاوره، دانشجویان و دانش آموزان و استفاده از استادان و معلمان و بهره‌گیری از ظرفیت صداوسیما برای تولید برنامه‌هایی در راستای مبارزه با مواد مخدر بود که باید موردتوجه جدی تمام مدیران قرار گیرد.

وی بیان کرد: امیدواریم تمام اعتبارات تخصیصی به دانشگاه‌ها در آن حوزه هزینه شود تا شاهد کاهش یا به حداقل رساندن مشکلات حوزه دانشجویی باشیم.

صالحی هم چنین خواستار توسعه و تقویت کانون‌های سلامت دانشجویی شد و افزود:با اجرای طرح‌های پیام و بدیع در دانشگاه‌های دولتی باید به تقویت کانون‌ها و تشکل‌های سلامت دانشجویی توجه بیشتری شود؛ ضمن آن‌که بقیه مراکز آموزشی نیز این طرح‌ها را پیاده کنند تا مشکلات این حوزه به حداقل برسد.

وی همچنین بر تقویت حوزه مشاوره در تمامی بخش‌ها به‌ویژه دانش‌آموزی و دانشجویی تاکید کرد و افزود: تقویت این حوزه می‌تواند در کاهش مشکلات بسیار مفید باشد.

*لزوم پرهیز از ورود به حریم خصوصی و  تجسس در کار دیگران

استاندار خراسان شمالی با بیان این‌که بحث اعتیاد صرفا موضوع مواد مخدر نیست، تاکید کرد: شاید بدترین نوع اعتیاد را باید اعتیاد به عادات زشت  تجسس در کار دیگران و اجازه دادن به خود و وارد شدن به حریم خصوصی دانست.

وی گفت: برخی حتی حاضر به ترک تجسس هم نیستند که اساسا این موضوع مغایر با تعالیم دینی و قرآنی، قوانین، مقررات و صراحت حقوق شهروندی است.

نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی بر لزوم پرهیز از هر گونه ورود به حریم خصوصی و  تجسس در کار دیگران تاکید کرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر