کاهش ۲۰ درصدی بارندگی نسبت به ۳۶ سال گذشته 

علی‌اکبری با اشاره به نشست اخیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: نشست با حضور وزیر نیرو و با دستور طرح 8 سوال از اردکانیان برگزار شد اما ازآنجایی‌که نمایندگان سوال کننده از طرح سوال انصراف دادند یا طرح سوال خود را به تعویق انداختند.

 

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین ما از فرصت استفاده و مسائل مهم و اساسی حوزه آب را در جلسه با وزیر نیرو بررسی کردیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: وزیر در این نشست بیان داشت که بیش از سه ماه از نیمه دوم سال که فصل بارش و نزولات آسمانی است  ولی ما از وضع موجود رضایت نداریم.

وی بیان داشت: در سه‌ماهه اخیر 36 میلی‌متر بارندگی داشتیم که نسبت به سال گذشته تقریباً 20 میلیمتر کاهش بارندگی داشته‌ایم، این وضعیت در 47 سال اخیر بی‌سابقه است. البته در سه ماه بعد امید به بارش و برف بیشتری داریم بااین‌حال با کاهش 20 درصد نسبت به 36 سال گذشته مواجه خواهیم بود.

بحث‌های مختلف در مدیریت مصرف به‌ویژه در حوزه کشاورزی با راهکارهایی که پیش‌بینی می‌شود ازجمله تنظیم الگوی کشت و مسائل مشابه بنا است که این مسئله مدیریت شود.

نظرات

ارسال نظر