تاکید دادستان بجنورد بر ضرورت کار فرهنگی در مناطق مرزی خراسان شمالی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان  با تاکید بر اینکه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باید همواره مجهز بود بر ضرورت کار فرهنگی در مناطق مرزی استان تاکید کرد.

 

به گزارش شرق 24، مسلم محمدیاران در جریان بازدید رئیس‌کل دادگستری استان از پاسگاه‌های مرزی راز و جرگلان  با اشاره به موضوع مرزي بودن بسياري از شهرستان‌های استان و مسائل ناشي از آن ازجمله لزوم مقابله با تهاجم فرهنگي در اين مناطق، بر اصل تأمين امنيت فرهنگي در اين مناطق تأكيد كرد.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی هم در این بازدیدها بابیان اینکه مرزداران نماد حاکمیت و اقتدار نظام هستند اظهار داشت:اگر ما امروز در درون کشور امنیت و آرامش داریم ، به‌پاس تلاش‌های مرزبانان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفري با اشاره به اهمیت و قداست مرزبانی خاطرنشان كرد: مردم به‌خوبی قدردان نیروی انتظامی هستند و می‌دانند که حریم کشور را مرزبانان حفظ و نگهداری می‌کنند.

وی با اشاره به مشقت‌های متعدد خدمت در مناطق مرزی تصريح كرد : نیروهای مرزبانی آرامش‌بخش مردم منطقه و نماد حاکمیت و اقتدار نظام هستند ؛ این مهم می‌طلبد که دارای توان معنوی و نظامی بالایی باشند تا مأموریت‌های سخت و پرمخاطره را در مناطق مرزی به‌درستی به انجام برسانند.

وي با قدردانی از زحمات همه عوامل مرزبانی، آنان را بازوی توانمند تشکیلات قضایی عنوان كرد و افزود : وقتی خدمات قضایی در جامعه بروز و ظهور پیدا می‌کند که نیروی انتظامی و مرزبانی بتواند وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهد.

سرهنگ داوطلب فرمانده مرزبانی استان نیز با اشاره به سازنده بودن بازرسی‌ها که موجب رفع نواقص احتمالی و تقویت روحیه خدمت نیروها می‌شود گفت: روابط حسنه و هماهنگی‌های لازم با مقامات قضایی ایجادشده و تمام تلاش خود را برای اجرای دستورات مسئولین قضایی برابر مقررات و انجام وظایف محوله، معمول خواهیم کرد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالي را در بازدید از پاسگاه های مرزی  معاونین و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همراهی می کردند که در جریان این حضور وی به بررسی روند اجرای دستورات قضایی ، اقدامات و فعالیت‌های این مراجع پرداخت.

خبر دیگر اینکه رییس کل دادگستری خراسان شمالی با حضور در  جمع قضات و کارکنان حوزه قضایی راز و جرگلان گفت: کار در دستگاه قضایی ، مستلزم داشتن روحیه جهادی و خدمت به مردم است

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه ستمدیدگان افزود: باید از آموزه‌های دینی در عمل استفاده کنیم تا هم خود انسان وارسته‌ای شویم و هم رضایت مراجعین را فراهم آوریم .

شایان‌ذکر است در ادامه رییس کل دادگستری استان به همراه رییس و دادستان این حوزه قضایی با امام‌جمعه راز و جرگلان و برخی علمای اهل تسنن منطقه دیدار و در خصوص مسایل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی تبادل‌نظر کردند .

همچنین در جلسه دیدار مردمی این هفته رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی، 39 نفر از مراجعین درخواست‌های خود را به‌صورت حضوری مطرح و دستورات قضایی لازم صادر شد .

 انتهای پیام/

 

 

 

نظرات

ارسال نظر