پساب‌های فاضلابی روستایی اسفراین سامان یابد

فرماندار شهرستان اسفراین بر لزوم  ساماندهی پساب‌های فاضلاب روستای این شهرستان تاکید کرد.

 

 

به گزارش شرق 24، جواد نوروزی در کارگروه سلامت، به نقش آموزش و آگاهی‌بخش عمومی خصوصا در زمینه فرهنگ‌سازی تاکید کرد و گفت: سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و موضوع بهداشت و سلامت عمومی جامعه از اولویت‌های مهم این کارگروه است .

وی با اشاره به مشکل پساب اسفراین ضمن تاکید بر بررسی وضعیت فاضلاب‌های روستایی و پیگیری مشکلات دفع فاضلاب روستاها توسط بازدید مستمر کارشناسان بهداشت؛ بیان داشت: پیشنهاد می‌شود از پساب به‌عنوان آبیاری فضای سبز استفاده‌شده و به مردم درزمینهٔ کاشت محصولات و چگونگی استفاده از پساب در آبیاری محصولات خاص آموزش و آگاهی لازم داده شود .

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، همچنین در خصوص وضعیت بهداشتی کشتارگاه دام اسفراین گفت : شهرداری مکان دیگری برای احداث کشتارگاه در نظر گرفته و ما تلاش خواهیم کرد که اعتبار موردنیاز به‌منظور احداث کشتارگاه نیمه‌صنعتی را در سال آینده در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مصوب کنیم .

دکتر نیک پرست معاون دانشکده علوم پزشکی شهرستان  به بررسی مصوبات جلسه گذشته پرداخت و گفت: با برگزاری مجمع سلامت در شهرستان به ریاست فرماندار باهدف فرهنگ‌سازی و تامین حمایت‌های قانونی می‌توان بسیاری از دغدغه‌های مردم را در بحث سلامت حل کرد .

بررسی چندین مکان برای دفع نخاله‌های ساختمانی، پیگیری مسیرهای مختلف جهت بهسازی و احداث جاده سلامت ، احداث پارک ویژه بانوان شهرستان و همچنین برگزاری مجمع سلامت، از پیشنهاد‌ات مصوب این کارگروه بود.
انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر