کم‌کاری برخی از بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات اشتغال

عضو کارگروه اشتغال استان گفت که برخی از بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات اشتغال کم‌کاری می‌کنند.

 

 

به گزارش شرق 24، عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی اظهار کرد: بانک‌های عامل استان از ابتدای امسال تاکنون، مبلغ 135 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال مددجویان زیرپوشش این نهاد را پرداخت نکرده‌اند.

وی بیان داشت: برای سال جاری مبلغ 360 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده‌شده که از این میزان 337 میلیارد ریال ابلاغ‌شده است.

اهرابی بابیان اینکه از مجموع 337 میلیارد ریال تاکنون بانک‌های عامل در خراسان شمالی تنها 40 درصد را پرداخت کرده‌اند، از بانک‌ها درخواست کرد که با توجه به 2 ماه باقی‌مانده امسال، روند پرداخت تسهیلات را سرعت ببخشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی تاکید کرد: پرداخت نشدن تسهیلات اشتغال از سوی بانک‌های عامل به مددجویان زیرپوشش این نهاد به ضرر این استان است.

وی ادامه داد: در کارگروه اشتغال، کمیته امداد استان ایجاد یک هزار و 600 فرصت شغلی را تعهد کرده است که اگر بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را نداشته باشند، این تعداد شغل ایجاد نخواهد شد.

*برخی از بانک‌های عامل در استان در پرداخت تسهیلات اشتغال کم‌لطفی می‌کنند

وی با تشکر و قدردانی از بانک‌های ملی، سپه و مسکن در ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان زیرپوشش این نهاد در خراسان شمالی گفت: متأسفانه برخی از بانک‌های عامل در این زمینه نسبت به مددجویان کم‌لطفی دارند و روند اعطای تسهیلات کند است.

اهرابی افزود: کمیته امداد به دنبال ایجاد مشاغل پایدار است و برای تحقق این مهم هم به مدت پنج سال بر شغل‌هایی که ایجادشده نظارت می‌کند و طبق بررسی‌های انجام‌شده، تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها به مددجویان کمترین انحراف را داشته است.

وی گفت: در سال جاری، تاکنون 2 هزار و 500 پرونده به بانک‌های عامل در استان معرفی‌شده که از این تعداد به یک هزار و 200 پرونده تسهیلات پرداخت‌شده و 800 پرونده نیز در نوبت دریافت تسهیلات است.

اهرابی بابیان اینکه 500 پرونده به علت‌های مختلفی از قبیل نبود پروانه کسب، عدم توجیه طرح و یا نبود ضامن برگشت‌خورده است به ایرنا اضافه کرد: متاسفانه برخی از بانک‌ها در موضوع تضامین مشکل ایجاد می‌کنند که خواهش می‌کنیم روند اعطای تسهیلات را تسهیل کنند.

وی گفت: متاسفانه پست‌بانک به‌رغم پیگیری‌های بسیار در پرداخت تسهیلات همکاری ندارد و از سال 92 تاکنون بخشی از تسهیلات از سفر رهبری به استان را پرداخت نکرده است.

اکنون 33 هزار خانواده محروم با جمعیت 53 هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد خراسان شمالی هستند که بیش از 47 درصد از این خانوارها یعنی حدود 16 هزار نفر در مناطق محروم ساکن هستند.

 انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر