راه‌اندازی گمرک ریلی نقطه قوت برای خراسان شمالی است

  استاندار خراسان شمالی راه‌اندازی گمرک ریلی در شهرستان جاجرم را نقطه قوت برای این استان قلمداد و بر فعال شدن کامل آن طی هفته‌های آتی تأکید کرد.

 

 

به گزارش شرق 24،  محمدرضا صالحی در دیدار مدیرکل گمرک خراسان شمالی با ابراز خرسندی از فعالیت‌های منتج به مثبت شدن تراز تجاری استان بر لزوم تحلیل علمی و منطقی مباحث آماری حوزه صادرات و واردات تأکید کرد و افزود: باید در کنار نقاط قوت استان، نقاط ضعف نیز شناسایی و برای آن‌ها راهکارهای کارشناسی اتخاذ شود.

مدیرکل گمرک خراسان شمالی نیز با اشاره به رکوردشکنی این مجموعه در حوزه صادرات و واردات و درآمد گمرکی گفت: این دستاورد با توجه به راه‌اندازی سامانه گمرکی و ارائه خدمات آن در واحدهای تولیدی بزرگ و صادرکننده استان محقق شده است.

جواد جعفری اظهار کرد: صادرات قطعی استان در ۹ ماه امسال با ۱۲۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۷ میلیون دلار رسیده و درآمد ریالی گمرک استان هم قریب ۷۰ میلیارد ریال بوده است.

به گفته وی، طی این مدت میزان واردات از گمرک استان با ۳۷ درصد افت به لحاظ ارزش دلاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، اندکی بیش از ۸ میلیون دلار بوده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر