عملکرد بانک‌های استان خراسان شمالی در پرداخت تسهیلات رونق تولید مطلوب نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت که عملکرد بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید مطلوب نیست.

 

 

به گزارش شرق 24، محمود دلپسند در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در حالی برگزار شد که وی عملکرد بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات رونق تولید را مطلوب ارزیابی نکرد.

وی با اشاره به عملکرد بانک‌های استان در سال گذشته در خصوص پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: سال گذشته از این محل حدود 65 میلیارد تومان به واحدهای متقاضی واجد شرایط، تسهیلات پرداخت شد.

دلپسند عملکرد بانک‌های استان را طی 9 ماه گذشته، معادل 10 درصد رقم پرداخت‌شده در سال 96 اعلام کرد و بر لزوم  ریشه‌یابی این موضوع از طریق برگزاری جلسات تاکید کرد.

دلپسند با انتقاد از عملکرد برخی بانک‌های استان که تاکنون هیچ‌گونه عملکردی در پرداخت تسهیلات رونق تولید نداشته‌اند؛ تأکید کرد: انتظار این است که به این موضوع اهتمام ویژه‌ای بشود.

وی به تناقض به وجود آمده بین آمار بانک‌های استان و سامانه بهین یاب، اشاره و برگزاری جلسه مشترک و حل اشکال در این حوزه را ضروری خواند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، همچنین بانک‌ها را مکلف به تدوین و تهیه گزارش مستمر از عملکرد خود تا جذب 100 درصدی اعتبارات کرد.

دلپسند مصوبات این کارگروه را برای تمامی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجرا دانست و تاکید کرد: ماهیت این کارگروه، تسهیل امور و حل موانع قانونی برای حمایت از تولید و رونق اشتغال است.

گفتنی است عباس اهرابی عضو کارگروه اشتغال هم اخیرا از کم‌کاری بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات اشتغال انتقاد کرده بود.

 انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر