اعتمادسازی واحدهای تولیدی شرط حمایت استانی از آن‌ها است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی روز گذشته (سه‌شنبه) در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: واحدهای تولیدی با اعتمادسازی می‌توانند حمایت استان را داشته باشند.

 

به گزارش شرق 24، محمود دلپسند در این نشست اظهار داشت: مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نه‌تنها برای بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی بلکه برای تولیدکنندگان نیز لازم‌الاجراست و آنان باید با پایبندی به تعهدات خود زمینه‌های جلب اعتماد دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، امور مالیاتی و تأمین اجتماعی را برای حمایت بیشتر داشته باشند.

دلپسند افزود: سیاست دولت و استان حمایت از واحدهای تولیدی فعال است و تولیدکنندگان نیز باید برای بازپرداخت منابع بانکی اقدام کنند چراکه ضرر اصلی ناشی از بلوکه شدن این منابع برای واحدهای تولیدی است و در ادامه امکان حمایت از واحدهای تولیدی سخت می‌شود.
وی بابیان این‌که واحدهای تولیدی خود عامل اصلی حرکت و برنامه‌ریزی هستند، تصریح کرد: تأکید ما بر حمایت از تولیدات داخلی است اما نمی‌توانیم مردم را مجبور به مصرف کنیم و بنابراین واحدهای تولیدی باید با تولید محصولات باکیفیت و قیمت مناسب بازارهای داخلی را جذب کنند و در این راستا وجود مجموعه‌های تحقیقاتی سنجش و شناخت ذائقه‌های مردم می‌تواند مؤثر باشد.
دلپسند صرف بخشی از درآمد واحدهای تولیدی به تبلیغات و معرفی محصولات و هم‌چنین حضور در نمایشگاه‌های داخل و خارج استان را از دیگر راهکارهای جذب بازارهای داخلی دانست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار پرداخت تسهیلات رونق تولید را منوط به پیشرفت فیزیکی 60 درصدی این واحدها دانست و افزود: متقاضیان هم‌چنین باید طرح توجیهی برای بررسی به بانک ارائه دهند و بانک‌ها نیز باید نسبت به پیشرفت فیزیکی نگاه تسهیل گری داشته باشند.
دلپسند ادامه داد: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید واحدهای تولیدی نیمه فعال و ناتمام را به دریافت تسهیلات رونق تولید تشویق کنند و در جلسات آینده گزارشی از اقدامات خود در این حوزه داشته باشند. 

 

نظرات

ارسال نظر