کارفرمایان خراسان شمالی در مهلت مقرر بدهی خود را پرداخت کنند

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی بابیان اینکه با تعاملات انجام‌شده 70 درصد کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی بده کار عمده، برای پرداخت بدهی خود اقدام کرده‌اند، گفت: کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی که اقدام به این کارنکرده‌اند باید در مهلت مقرر اقدام کنند.

 

به گزارش شرق 24،محمدعلی عباس زاده اظهار کرد: این اداره کل برای وصول مطالبات خود از کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی بدهکار به این اداره کل هشدار توقیف اموال را داده بود.
وی افزود: تأمین اجتماعی استان یک هزار میلیارد ریال از کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی این استان طلب داشت که برای وصول این طلب از طریق دستگاه‌هایی همچون دیوان محاسبات، اداره کل بازرسی و همچنین استانداری وارد عمل شدیم و حتی از حساب برخی از دستگاه‌ها نیز برداشت کردیم و همچنین تعاملاتی برای نحوه پرداخت با آنان داشته‌ایم.
وی بابیان اینکه در دی‌ماه سال جاری وضعیت خوبی در تأمین منابع این سازمان داشته‌ایم گفت: هم‌اکنون نیز هشدارها وجود دارد و از آنان می‌خواهیم که در مدت‌زمان تعیین‌شده نسبت به بدهی خود اقدام کنند.
عباس زاده وحید بابیان اینکه این میزان بدهی کارفرمایان در مدت سه سال ایجادشده بود اظهار کرد: شهرداری بجنورد با 200 میلیارد ریال، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با 30 میلیارد ریال، شرکت الیاف شیروان با 100 میلیارد ریال، بهکده کشت و صنعت رضوی با سه میلیارد و 920 میلیون ریال، شهرداری شیروان با 24 میلیارد ریال و آلومینای جاجرم با 23 میلیارد ریال ازجمله بدهکاران به تأمین اجتماعی این استان هستند.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی بابیان اینکه طبق قانون تأمین اجتماعی می‌تواند اموال این کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی را توقیف کند افزود: تلاش شده است تا با تعامل این طلب را وصول کنیم.
عباس زاده وحید قرار دادن تکالیف بیمه‌ای در ردیف‌های آخر اولویت‌های کاری و رعایت نکردن موارد قانونی و اخلاقی نسبت به کارگران را ازجمله علل بی‌توجهی برخی کارفرمایان نسبت به قوانین تأمین اجتماعی عنوان کرد.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی افزود: درحالی‌که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی کشور سازمان تأمین اجتماعی همکاری و مساعدت‌های لازم را با کارفرمایان و شرکت‌ها دارد.
وی به ایرنا گفت: اگر نتوانیم مطالبات تأمین اجتماعی از کارفرمایان را دریافت کنیم قطعاً در درآمد سازمان تأثیر نامطلوب خواهد داشت.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر