اسفراین در سال جاری با مشکل کمبود آب مواجه است

 سید احمد پرویزی در اولین جلسه سالانه کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی شهرستان اسفراین که در محل سالن جلسات فرمانداری  برگزار شد گفت: با توجه  به بحران خشک‌سالی‌های اخیر متأسفانه شهرستان اسفراین  با مشکل کمبود آب در سال جاری مواجه خواهد بود.

 

 

معاون فرماندار اسفراین تأکید کرد: با توجه به رویکرد پیش‌بینی اداره هواشناسی، ادارات با همکاری و تعامل و اطلاع از اخطارهای بحران آب و هواشناسی آمادگی لازم را باید داشته باشند.

پرویزی اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری در خصوص کاربردی شدن بحث هواشناسی و تشکیل ۶ کارگروه تخصصی در این زمینه اطلاع‌رسانی سریع برای کاهش خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه وجود دارد و هواشناسی در خدمت توسعه پایدار شهرستان خواهد بود.

در ادامه جلسه نیز مهدی کمالی مسئول هواشناسی کاربردی استان نیز در حاشیه این جلسه ضمن تقدیر از ریاست اداره هواشناسی این شهرستان گفت: خوشبختانه اسفراین جزو شهرستان‌های نمونه در بحث هواشناسی است و تاکنون توانسته است ارتباطات مؤثری با سایر ادارات شهرستان داشته باشد. درزمینهٔ هواشناسی ضمن همکاری دستگاه‌ها با این سازمان باید درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی نیز زمینه تعامل بیشتر فراهم گردد و آب به‌عنوان سرمایه کشوری در سطح ملی شناخته شود و با توجه به بحران خشک‌سالی‌های اخیر امیدواریم بتوانیم ضمن اطلاع‌رسانی دقیق ، با پیش‌بینی‌های مثمر ثمر آمادگی مقابله با هرگونه بحران را داشته باشیم .

فرهنگ‌سازی در خصوص تغییر روش‌های آبیاری به آبیاری قطره‌ای ،اصلاح شبکه‌های فرسوده و مرمت آن جهت جلوگیری از هدر رفت آب، نگاه ویژه ادارات جهت عبور از بحران کم‌آبی و اطلاع‌رسانی در خصوص اصلاح الگوی مصرف و استفاده از آب خاکستری در آبیاری فضای سبز از مصوبات پیشنهادی این جلسه بود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر