ضریب نفوذ گاز در استان خراسان شمالی به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر امسال ضریب نفوذ گاز طبیعی در استان به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

حسن رضا میر بلوکی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بابیان اینکه در حال حاضر پروژه گازرسانی به ۵۰ روستا آماده بهره‌برداری در دهه مبارک فجر امسال شده است، اظهار داشت: پس از گازرسانی به این روستاها ضریب نفوذ گاز طبیعی به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

میر بلوکی با اشاره به اینکه بیشترین مصرف گاز در صنایع است که موجب کاهش گازهای گلخانه‌ای و به‌نوعی کمک به محیط‌زیست است، عنوان کرد: طی امسال در ۶ صنعت بزرگ استان افزایش ۹ درصدی گاز وجود داشته است.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به وضعیت آب و هوایی، مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری فقط افزایش یک‌درصدی را شاهد بودیم اما در بخش صنایع استان 9 درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است.

 مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی بابیان اینکه این شرکت امسال سه درصد افزایش تعداد مشترک داشت، افزود: با استفاده از وضعیت شبکه‌گذاری ولوله گذاری که در خط کیاسر به دامغان اجرا شد محدودیت کمتری در صنایع استان داشتیم و تنها محدودیت مصرفی بر کارخانه سیمان بود که از دی‌ماه آغاز شد.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۲۲ میلیون مترمکعب در استان گاز مصرف‌شده است که

 

۴۰ درصد آن، خانگی، تجاری و سی ان جی و ۶۰ درصد نیز در بخش نیروگاه و صنایع بوده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر