۱۱۴ فقره پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات بهسازی استان خراسان شمالی به بانک معرفی شد

  رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: طی ۹ ماه ابتدای امسال ۱۱۴ فقره پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات به‌منظور بهسازی مناطق مختلف استان به بانک معرفی شد.

 

به گزارش شرق 24، علی همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: طی نه ماه ابتدای امسال ۱۱۴ فقره پرونده با مساحت دو هزار و ۸۰۶ مترمربع و برای دریافت مبلغ ۳۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی‌شده است.

وی بابیان اینکه سکونتگاه غیررسمی  شامل ۳۲ محله با ۷۲۳.۸ هکتار در استان وجود دارد، افزود: ۲۵ محله سکونتگاه غیررسمی در بجنورد با ۵۲۲.۸ هکتار، چهار سکونتگاه غیررسمی در شیروان با ۱۸۹ هکتار و سه سکونتگاه غیررسمی در اسفراین با ۱۲ هکتار مساحت وجود دارد.

رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: ۲۱۳ هزار و ۸۴ خانوار شامل ۸۸ هزار و ۶۰۸ نفر جمعیت در این سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند.

 همتی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۸۲.۸ هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد، گفت: ۱۵۴ هکتار از این بافت فرسوده در بجنورد، ۱۲۰ هکتار در شیروان، ۱۱۰ هکتار در اسفراین، ۷۸.۹ هکتار در جاجرم و ۱۹.۹ هکتار در گرمه است.

همتی به عقد تفاهم‌نامه‌های مختلف به‌منظور توانمندسازی، آموزش و مهارت‌های پایه، پیاده کردن فرایند اشتغال‌زایی برای خانوارهای ساکن در این مناطق اشاره کرد و گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با سپاه جوادالائمه(ع) استان به‌منظور مشارکت در نوسازی، بهسازی بافت فرسوده و بازآفرینی این مناطق و رفع مشکلات ساکنین محلات منعقدشده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت برای ۳۳ پرونده با دو هزار و ۹۸۹.۹ مترمربع ۳۸۶ میلیون ریال تخفیف عوارض پروانه ساختمانی اعطاشده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر