دولت در حمایت از بیماران خاص موفق عمل نکرده است

 امام‌جمعه بجنورد بابیان اینکه طرح سلامت در خراسان شمالی راه به‌جایی نبرده و بسیاری از بیماران برای تأمین هزینه‌های درمان خود مشکلات زیادی دارند، گفت: دولت حمایت مناسبی از بیماری‌های خاص ندارد.

 

به گزارش شرق 24، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های عبادی سیاسی مرکز استان در محل مصلای امام خمینی(ره) بر حمایت از بیماران سرطانی تأکید کرد و افزود: تأمین هزینه‌های درمان این بیماری برای بسیاری از خانواده‌های بی‌بضاعت کمرشکن است.

وی با اشاره به حمایت‌های ضعیف دولت از بیماران خاص به‌ویژه مبتلایان به سرطان از مردم خواست تا با کمک‌های نقدی خود به انجمن‌های سرطانی از این بیماران حمایت کنند.

وی بابیان اینکه طبق آمار اعلام‌شده دو هزار و 809 پرونده برای مبتلایان به سرطان در خراسان شمالی تشکیل‌شده است، اضافه کرد: طبق این آمار بیشترین ابتلا به سرطان مری است و هزینه‌های درمان این بیماری در مواردی به 50 الی 70 میلیون تومان می‌رسد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه طبق گفته پزشکان امید به بهبود بیمار سرطانی وجود دارد، از مردم خواست تا با کمک به انجمن‌های خیریه ازجمله انجمن عطوفت به یاری و درمان این بیماران بشتابند.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر و تقارن آن با دهه فاطمیه بر حفظ حرمت این ایام تأکید کرد.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به مستندسازان جوان انقلاب که امر ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی را بر عهده‌دارند، گفت: جوانان در مستندسازی باید انقلابی بیندیشند و روحیه انقلابی را در فعالیت خود اعمال کنند.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در همین راستا نقد منصفانه را مهم دانست و افزود: هنرمندان از ابزار هنر برای ماندگاری پیام انقلاب بهره ببرند که در این زمینه تحلیل همراه با خردورزی مهم است.

وی رزمایش اخیر محمد رسول‌الله توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران را نیز معرفی اقتدار ایران اسلامی به دنیا ذکر کرد و یادآور شد: این رزمایش پیامی برای مستکبرین عالم به همراه داشت که رزمندگان این کشور در هوا، دریا و زمین آماده دفاع همه‌جانبه از وطن خود هستند.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی بابیان اینکه دسیسه‌های دشمنان برای واژگونی هواپیما و ترور امام ره به‌جایی نبرد، اضافه کرد: امام خمینی(ره) تمام عمر دین خدا را تبلیغ و یاری کرد و در لحظات حساس زمانی نیز خداوند متعال به یاری وی شتافت و انقلاب را پیروز کرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر