۱۰ تن سم برای مبارزه با سفیدک انگور در استان خراسان شمالی تأمین می‌شود

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برای مبارزه با آفت سفیدک انگور طی سال زراعی جاری در استان، ۱۰ تن سم تأمین می‌شود.

 

 

به گزارش شرق 24، محمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: در حال حاضر در سطح ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات استان انگور کشت‌شده است که این میزان معادل 45 درصد از سطح کل باغات استان است.

رضایی افزود: با توجه به اهمیت این محصول و درگیر بودن اکثر باغات با آفت سفیدک انگور طی سال گذشته با همکاری باغداران و اختصاص اعتبار از سوی استانداری برای تأمین سم، مبارزه با این آفت در سطح وسیعی انجام شد.

وی تصریح کرد: در سال زراعی جاری نیز از هم‌اکنون علاوه بر آگاه‌سازی کشاورزان و باغداران، سفارش برای تأمین ۱۰ تن سم محصول آلمان بهنام‌های پروفایلر و آکروبات داده‌شده است، همچنین ۲.۵ تن سم نیز موجود است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بابیان اینکه اعتبار در سال جاری از جانب سازمان برنامه‌وبودجه و استانداری اختصاص نیافته است، افزود: اما برای مبارزه با آفت و بیماری داخلی سفیدک انگور در قالب برنامه کنترل آفات و بیماری که جزء اعتبارات تملک و دارایی حفظ نباتات است، سعی می‌کنیم از اعتبارات به‌صورت متمرکز درجاهایی که نیاز است برای کمک به تاک‌داران اقدام شود.

رضایی گفت: سازمان حفظ نباتات کشور آفت‌ها و بیماری‌های گیاهی را بر اساس نوع و حشرات به سه گروه دسته‌بندی کرده است که آفت‌هایی ازجمله ملخ به عهده دولت است ولی مبارزه با آفت‌های همگانی همانند سن گندم به‌صورت مشارکتی است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر